Butto'nun katili kim?

Butto'nun katili kim?.9082
  • Giriş : 04.02.2008 / 09:47:00

Pakistan eski Başbakanı yazdığı otobiyografide katilinin adını verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AralIk ayında Ravalpindi’deki seçim kampanyası sırasında uğradığı bir suikast sonucunda yaşamını kaybeden Pakistan eski Başbakanı Benazir Butto, ölümünden sonra yayınlanan otobiyografisinde katilinin adını açıkladı. Butto’ya göre katil El Kaide lideri Usame bin Ladin’in 16 yaşındaki oğlu Hamza bin Ladin. İngiliz Sunday Times gazetesinin kitaptan alıntılar yaparak verdiği habere göre, Butto kendisini öldürmek üzere 4 intihar timinin görevlendirildiğini yazdı. Butto, Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref ve dost Müslüman bir ülkenin hükümetinin kendisini ölümünden önce uyardığını belirterek şunları yazdı:

“Dört intihar timinin beni öldürmeye çalışacağını söylediler. Bu timlerin Taliban’ın savaş lordlarından Beytullah Mesud, Hamza bin Ladin, Kızıl Cami militanları ve Karaçi merkezli militan bir grup tarafından görevlendirildiğini açıkladılar.”

ÖRGÜT LİDERİ OLACAK

İstihbarat raporlarına göre, 16 yaşındaki Hamza bin Ladin babasının ardından El Kaide’nin başına geçecek isim olarak görülüyor. Hamza bin Ladin’in Pakistan-Afganistan sınırında üst düzey örgüt sorumlusu olarak görev yaptığı belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious