Butto'nun oğlu Bilavel Facebook'tan açıklama yaptı

Butto'nun oğlu Bilavel Facebook'tan açıklama yaptı.11331
  • Giriş : 02.01.2008 / 18:05:00

"Doğuştan lider değilim ama benim de vaktim gelecek" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Oxford Üniversitesi'nde tarih okuyan 19 yaşındaki Bilavel Butto hayatının sürekli tehlikede olduğu bilinciyle yaşayacağını söyledi.

Facebook'ta kendisine başsağlığı dileklerinde bulunanları cevaplayan Butto, henüz çok genç olduğunu, fast food yemeyi ve televizyon izlemeyi sevdiğini belirtti.

Mesajında, "doğuştan bir lider değilim, politikacı ve büyük bir düşünür kimliğim de yok" diyen Butto, her normal öğrenci gibi hata yapabileceğini dile getirdi. Butto kendisine mesaj göndererek destek verenleri kardeşleri olarak tanımladı ve hepsine teşekkür etti. Annesinin öldürüldüğü saldırıda hayatını kaybeden diğer insanlara da başsağlığı dileklerini iletti.

Butto'nun partisi ise Facebook'ta yapılan açıklama konusunda yorum yapmak istemezken, Bilavel Butto'nun babası, oğlunun Facebook'ta bir hesabı olduğunu bildiğini söyledi.

BABASI EŞBAŞKAN

Bİlavel’in başkan olduğu partide babası Asıf Ali Zerdari eşbaşkan. Benazir Butto’nun hayattayken "Hala aşığım" dediği kocası Zerdari (51), aileden gelen servetiyle playboy olarak ün yaptı. 1987’de Butto ile evlenince siyasete ağırlığını koydu. Butto’nun ikinci dönemi biter bitmez hapse atıldı. Yolsuzluk yüzünden 8 yıl hapiste kalan Zerdari, 2004 yılında beraat edince serbest bırakıldı. Buna karşın Zerdari’nin ismi temize çıkmadı. Pakistan’da ezici bir çoğunluk, eşinin iktidarı döneminde aldığı rüşvetlerden dolayı ismi "Bay Yüzde 10"a çıkan Zerdari’nin saygınlığının yok olduğunu ve siyaset yapmaması gerektiğini düşünüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious