Butto'nun ölüm anı amatör kamerada

Butto'nun ölüm anı amatör kamerada.22377
  • Giriş : 03.01.2008 / 15:54:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 18:27:05

Amatör bir kameraman tarafından patlamadan hemen evvel Butto´nun aracının yanında çekilen görüntüler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Amatör bir kameraman tarafından çekilen görüntülerde suikastten yalnızca birkaç saniye önce Butto'nun aracının üzerinde halkı selamlaması ve bombanın patladığı an yer alıyor.

Pakistan Eski Başbakanı Benazir Butto'nun nasıl öldüğüne dair tartışmalar hala devam ediyor. Suikast anı ile ilgili ardı ardına ortaya çıkan görüntüler de tartışmaları sonlandırmaya yetmedi.

Hükümet, Butto'nun cesedinden kurşun çıkmadığını ileri sürerken Butto'nun naaşını yıkayan Şeri Rehman, Butto'nun kafasından vurularak öldürüldüğünü söylemişti.

Ölen liderin yakın yardımcısı Rehman, Hükümet’in iddialarına "Butto'nun kafasının arkasında kurşun yarası vardı. Büyük bir yaraydı. Hastaneye gidene kadar çok kan kaybetti." sözleriyle karşı çıkmıştı.

Butto taraftarları, suikastin aydınlanması için tek yolun BM soruşturması olduğuna inanırken, Beyaz Saray, Butto'nun öldürülmesini soruşturacak ekiplerin başında İngiliz polis teşkilatı Scotland Yard'ın bulunacağını, bu yüzden de Birleşmiş Milletler’in olayı soruşturmasına gerek olmadığını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious