Bütün şehri fişleyen paşaya suç duyurusu

Bütün şehri fişleyen paşaya suç duyurusu.11538
  • Giriş : 04.07.2009 / 21:33:00

Bütün kenti fişleyen Tuğgeneral Mehmet Şanver hakkında suç duyurusu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eskişehir'de dönemin 1. Taktik Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğgeneral Mehmet Şanver'in 2007'de kenti fişlediğinin ortaya çıkması üzerine, listede adı geçen Ahlaki Değerleri Koruma ve Yaşatma Derneği ve Anadolu Gençlik Derneği suç duyurusunda bulundu.

Sivil Toplum Örgütleri'nden kafelere, yerel gazetelerden eczanelere hatta öğretmenlere kadar birçok kişiyi ve kuruluşu fişleyen komutana dava açan dernekler, Şanver'in TCK'nın 135. maddesi gereğince cezalandırılmasını talep etti.

Bu madde "Kişilerin siyasi, felsefi veya dini görüşlerine, ırki kökenlerine; aykırı olarak ahlaki eğilimlerine, cinsel yaşamlarına sağlık durumlarına veya sendikal bağlantılarına ilişkin bilgileri kişisel veri olarak kaydeden kimselerin, 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını” öngörüyor. Şanver 2008 yılında tümgeneralliğe terfi etmişti

26 GÜNDÜR BEKLİYORUZ

Ahlaki Değerleri Koruma ve Yaşatma Derneği'nin avukatı Selamet Şen ve Anadolu Gençlik Derneği Yöneticisi Ahmet Ersin Erken, Tuğgeneral Şanver'in icraatlarının gayrı hukuki olduğunu ifade ettiler. Şen ve Erken, dilekçede sanık hakkındaki şikâyetlerinin kabulü ile gerekli kovuşturmanın yapılarak sanık hakkında ceza davası açılmasını talep etti. Suç duyurusunun üzerinden 26 gün geçmesine rağmen hâlâ savcılığa çağrılmadıklarını da anlatan Şen ve Erken, "Bekliyoruz. Savcılık çağrınca gidip, olanı biteni anlatacağız" dedi.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*