Bütün sırları Eruygur'a aktarmış!

Bütün sırları Eruygur'a aktarmış!.5750
  • Giriş : 19.05.2009 / 10:51:00

Neriman Aydın, görev yaptığı kamu bankasıyla çalışan kurumların sırlarını Şener Eruygur’a aktarmış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon terör örgütü iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan ve örgüt adına muvazzaf genç subaylar ve askeri öğrencileri organize etmekle suçlanan Neriman Aydın'ın, görev yaptığı kamu bankasının tüm sırlarını Şener Eruygur'a aktardığı ortaya çıktı. Büyük bir kamu bankasının Kurumsal Bankacılık şubesinde çalışan Neriman Aydın'ın, Eruygur'a düzenli bilgi aktardığı, 'ek bilgi isterseniz konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler de verebilirim' uyarısı da yaptığı belgelendi ve belgeler Ergenekon klasörlerine girdi.

İddianamenin eklerinde yer alan belgelerde, Neriman Aydın'ın, Eruygur'a gönderdiği mektuplarda, bankanın kurumsal müşterileri olan Aselsan, Havelsan, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, TPAO, MKEK, DMO, Türkiye Şeker Fabrikaları, Erdemir, PTT gibi kamu kurumlarının kredi işlemleri hakkında bilgi verdiği belirlendi. Aydın'ın Eruygur'a gönderdiği mektuplarda, bazı yabancı denetim firmalarına bankaların kredi bilgilerinin verilmesi de eleştirilerek, konuyla ilgili olarak Eruygur'dan banka yönetiminin ve şube müdürünün uyarılması da isteniyor.

Bankadan uzaklaştırıldı

KAMU bankasının eski personellerinden Neriman Aydın'ın, bankanın ticari bilgilerini üçüncü kişilere göndermesi ve Ergenekon'a düzenli olarak bilgi vermesi banka içinde de rahatsızlığa neden oldu. Banka yönetimi, Neriman Aydın'ın banka ile ilişiğinin kesildiğini bildirdiler. Öte yandan, Aydın'ın Ergenekon üyeleri ile yazışmalarında banka bilgisayarlarını kullandığı bildirildi.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*