Bütünlüğümüzü bozamazlar

  • Giriş : 19.03.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, “Türkiye'nin büyüklüğüne inanmayanlar, gelip şehitlerimizin bulunduğu bu memleket haritasına iyi baksın” dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin yakın tarihindeki karanlıklardan, sıkıntılardan arınarak Cumhuriyet idealini yakalamaya biraz daha yaklaştığını belirterek, "Çanakkale şehitlerine yakışan o aydınlık Türkiye idealine ulaşmamıza çok az zaman kalmıştır. Bunu bütün Türkiye'ye ilan ediyoruz" dedi.

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 92. yıldönümü törenleri için 18 Mart Stadyumu'nda düzenlenen törende konuşan Erdoğan, şanlı ve eşsiz bir vatan müdafaası sergileyen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanları ve şehitleri rahmet ve şükranla yadettiğini söyledi.

MİLLİ RUHUMUZU KAYBETMEYECEĞİZ

Başbakan Erdoğan, bu vatanı savunmak için Konya'dan, Trabzon'dan, İzmir'den, Diyarbakır'dan, Gaziantep'ten koşup gelen isimsiz kahramanlar gibi herkesin kalplerinde Türkiye sevdası yaşadığını, Türkiye'nin medeniyet değerlerine, kültür ve ahlakına, birlik ve beraberliğine, bu ülkeyi zenginleştiren bütün renklerine aşkla bağlı olduklarını söyledi.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün tarihin sona erdiğini, bizi millet yapan değerlerin zaafa uğradığını düşünen varsa bu topraklarda hala çınlamakta olan 'Çanakkale Geçilmez' nidalalarına kulak versin. 73 milyon vatandaşımızın her ailesinde inanıyorum ki bir Çanakkale hatırası vardır. Bu aziz hatıralara gölge düşürmeye kimsenin gücü yetmez. Çanakkale'yi geçilmez kılan o milli ruhu asla kaybetmeyeceğiz.Türkiye'nin büyüklüğüne inanmayanlar, aydınlık geleceği bu ülkeye yakıştırmayanlar gelip şehitlerimizin kabirlerinin bulunduğu bu memleket haritasına iyi baksın. Kimse bir ameliyatk sevdasın düşmesin. Bizim öyle birsıkıntımız yok. Türkiye'yi güçlü kılanın ne oduğunu bu milletin özünde taşıdığı cevheri iyi anlasın."

MiLLETiN BAŞINI EĞDiRMEYECEĞiZ

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Başbakan Erdoğan, şehitlerimizin aziz ruhları önünde söz veriyoruz. Bu mukaddes emanete sadakatle, onurla sahip çıkacağız. Şartlar ne olursa olsun milletin başını yere eğdirmeyeceğiz. Artık her insanımız Türkiye'nin ufkunu saran umut ve heyecanı hissetmeye başlamıştır" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious