Büyücü imam tutuklandı

  • Giriş : 30.10.2006 / 00:00:00

ANTALYA'da büyücülük yaptığı öne sürülen emekli imam 58 yaşındaki Mümin Yetkin, polis tarafından evine yapılan baskınla yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne, emekli imam Mümin Yetkin'in Kuran'ı kalın iple bağlayıp ortasına kilit vurarak ‘basiret bağladığı’, büyü ve muska yazdığı, her türlü hastalık için büyü yapıp çocuğu olmayanları çocuk sahibi yapma vaadiyle paralarını alarak dolandırdığına ilişkin ihbar mektupları geldi. Bunun üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri Yetkin'in Yeşilova Mahallesi 1670 Sokak'taki evine baskın düzenledi. Evde yapılan aramada zeferan otu, büyü yapımında kullanılan 18 çeşit bitki, Arapça yazılmış 21 büyü defteri, ‘Ahiret Havayolları’ yazılı 16 belge, ses kayıt cihazı, ‘Gizli İlimler ve Tılsım Kitabı’ adlı kitap ile kalın iple bağlanmış ve ortasından anahtarla kilit vurulmuş Kuran bulundu.

YOLCULUK VAKTİ: HER AN

Yetkin'in evindeki iki değişik renkteki kağıtlara basılmış ve üzerlerinde uçak resmi bulunan ‘Ahiret Havayolları Biletleri'nde hareket yerinin karşısında ‘dünya', varış yeri ise 'ahiret' yazıyor. Uçuş saati için ‘Her an kalkabilir' denilirken, müracat sözcüğünün karşılığında ise ‘Azrail (a.s.) adresten teslim alınır' cümlesi bulunuyor.

SES KAYIT CİHAZI DİNLENECEK

Gözaltına alınan ve büyü yapmadığını iddia eden Yetkin, polisin üzerinde kadın ismi yazan bir muskayı sorması üzerine, “Onu eşiyle arası biraz açık olan yeğenim için, durumları düzelsin diye yazdım” dedi. Adliyeye sevk edilen Yetkin, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Antalya E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Polisin evden topladığı deliller arasında bulunan ses kayıt cihazı savcılıkta dinlenilerek ne amaçla bulundurduğu tespit edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious