'Büyük Ankara Festivali' başlıyor

'Büyük Ankara Festivali' başlıyor.11017
  • Giriş : 31.07.2008 / 12:55:00

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Büyük Ankara Festivali" yarın başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 1-9 Ağustos tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi'nde (Hipodrom Alanı) düzenlenecek festivalde müzik, sanat ve gösteri dünyasından sanatçılar sahne alacak.

Festivalin ilk gününde İbrahim Tatlıses, 2 Ağustos Cumartesi günü Alişan, 3 Ağustos Pazar günü Sibel Can, 4 Ağustos Pazartesi günü Ferhat Göçer, 5 Ağustos Salı günü Özcan Deniz, 6 Ağustos Çarşamba günü Gülben Ergen, 7 Ağustos Perşembe günü Ebru Gündeş, 8 Ağustos Cuma günü de İzzet Yıldızhan hayranlarıyla buluşacak.

Festivalin final gecesi olan 9 Ağustos Cumartesi ise Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin sunuculuğunda Seda Sayan, Onur Şan ve Kutsi 208 gelin ve damadın düğün töreninde yer alarak konser verecek.

Sanatçıların giderlerinin sponsorlar tarafından karşılanacağı festivalde, "23 Nisan Sevgi Korteji" de yer alacak ve havai fişek gösterileri yapılacak.

Her türlü hizmetin Ankara Büyükşehir Belediyesince karşılanacağı festival kapsamında, 60 otobüs her gün çeşitli semtlerden festival alanına ücretsiz seferler yapacak.

Festival, 1 Ağustos Cuma saat 10.00'da Zafer Çarşısı önünde oluşturulacak kortejin Kızılay'a yürüyüşü ile başlayacak.

Kültür Merkezinde kurulan dev çadırlarda bilimsel toplantılar, sergiler, mini konserler, şiir dinletileri, tiyatro gösterileri, dans ve folklor gösterileri düzenlenirken bilim, sanat, eğitim, kültür ve oyun sokakları oluşturulacak.

Ankara'daki çeşitli spor kulüpleri alanda gösteriler düzenlerken, büyükelçilikler ülkelerini tanıtıcı etkinlikler gerçekleştirilecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Cumhuriyet tarihinin en büyük festivalini gerçekleştireceklerini" bildirerek, "Bu festival tartışmasız Türkiye'nin en büyük festivali olacak. 9 gün boyunca Türkiye'nin en büyük 13 starı sizlerle buluşacak" dedi.

Festival alanı her gün 14.00'ten itibaren gece yarısına kadar açık olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*