Büyük bir sağlık ayıbı!

  • Giriş : 11.12.2006 / 00:00:00

Danacılar köyü sağlık ocağında doktor ve hemşire olmaması, köy halkını çileden çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa'nın Büyükorhan ilçesine bağlı 6 ve Orhaneli ilçesine bağlı 6 köy olmak üzere toplam 12 köyün sağlık hizmeti aldığı Danacılar Köyü Sağlık Ocağı'nda doktor ve hemşire olmaması köylüleri mağdur ediyor.

Danacılar köyü muhtarı İrfan Düş, Büyükorhan ilçesine bağlı Gedikler, Perçin, Pınar, Çeribası, Kayapa, Hacı Ahmetler köyleri ve Orhaneli İlçesine bağlı Yakuplar, Emir, Mahaller, Semerci, Dereköy, Celepler köylerininde hastaların sağlık ihtiyaçları için geldiklerini kaydediyor. doktor ve hemşirenin sağlık ocağından alınmasıyla köy halkının ve diğer köylerden gelen hastaların mağdur olduğunu belirten Düş, "Sadece bir iğne yaptırmak için kilometrelerce uzaklıktaki Büyükorhan ve Orhaneli İlçelerine gidiyoruz. Bizler buraya doktor ve hemşire gelmesini istiyoruz." dedi.

Köyde görev yapan doktor ve hemşirenin, Büyükorhan Kaymakamı tarafından ilçede doktor ve hemşire ihtiyacı olduğu gerekçesiyle köylerinden alındığını belirten köylüler, bu yanlışın düzeltilmesini istiyor.

Danacılar köyündün 82 yaşındaki Havva Kayma, daha önce 7 kez ameliyat olduğunu ve arabaya binip ilçeye doktora gidemediğini, bu nedenle köylerine bir an önce doktor ve hemşire verilmesini istediğini belirtiyor.

Köy halkına destek veren Bursa Milletvekilli Kemal Demirel ise Sağlık Bakanlığı'na soru önergesi vereceğini ve köy halkının mağduriyetinin giderilmesi için elinden geleni yapacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious