Büyük Birlik'te MKYK toplandı

Büyük Birlik'te MKYK toplandı.9179
  • Giriş : 11.04.2009 / 13:09:00

Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybetmesinin ardından BBP'de MKYK toplandı. Toplantının ardından geçici genel başkan seçilecek...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK), partiyi 45 günlük süre sonunda kurultaya götürecek geçici genel başkanı seçmek için toplandı. Toplantı öncesinde açıklama yapan Genel Sekreter Yalçın Topçu konuşmasına, "Türk-İslam dünyasının, büyük Türk milletinin, dünyadaki bütün iyi insanların, alperenlerin, camiamızın başı sağolsun. Allah sabır versin, sabrımızı arttırsın. Ebedi siyasi liderimiz merhum Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 canımızın, şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun." sözleriyle başladı.

Topçu, MKYK'nın kendi içinde bir üyeyi partiyi 45 günlük süre sonunda kurultaya götürmesi için genel başkan seçeceğini aktardı.

Helikopter kazasında Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 5 kişinin hayatın yitirmesi sürecinin de toplantıda ele alınacağını kaydeden Topçu, "Ebedi siyasi liderimizle birlikte şahadete ulaşan beş canımızla ilgili süreç partimizce Türk'ün töresine, İslam'ın ahlakına, 'Devlet ebed, Millet esas' anlayışına göre kanunlara ve hukuka riayet esasınca takip edilmiş, kadere tam imanın yanında kazanın bütün safhaları ve devam eden süreci partimiz yetkililerince takip, tetkik, inceleme, araştırma, mukayese, yetkili ortoritelerle buluşturma gibi her türlü tedbiri almış olup sonuca ulaşmada her şüphe ve ihtimali değerlendirerek varma kararlığındadır. Olayla ilgili sonuç en ufak ayrıntısı ile kamuoyu ile paylaşılacaktır. Neticenin gereği ne ise onun yapılması kararlığında olunacaktır." diye konuştu.

OBAMA'NIN ZİYARETİ TALK SHOW GİBİ SUNULDU

Topçu konuşmasında ABD Başkanı Barak Obama'nın Türkiye ziyaretine de değindi. Obama'nın ziyaretinin bir talk show gibi sunulduğunu belirten Topçu, bu ziyaretin Türkiye'nin milli çıkarları açısından kabul edilemeyecek dört sonuçla neticelendiğini aktardı. Bu çerçevede, veto hakkı kullanılmayarak Fransa'nın NATO'nun askeri kanadına göre Türkiye açısından hiçbir kazanım sağlamadan karşılıksız olarak girmesinin sağlandığını söyleyen Topçu, "Bölücü kanalın yayınına, peygamberimize ve İslam dünyasına hakareti demokrasi diyerek geçiştiren Danimarka Başbakanı Rasmussen'in NATO Genel Sekreteri olmasına uluslararası diplomatik esaslara aykırı ayak üstü sözlü taahütle evet denilmiştir." dedi.

"OBAMA telkinleriyle Ermenistan ile ikili ilişkilere girilmesini doğru bulmuyoruz." diyen Topçu, "Önümüzdeki süreçte ABD ve bölge açısından son derece önem arz edecek olan Irak-İran-Afganistan konularında ülkemizin çıkarlarıyla örtüşmeyen sonuçların olduğu kanaatimizdir." ifadesini kullandı.

Topçu konuşmasında 29 Mart yerel seçimleri ile ilgili sonuçları da değerlendirdi. Helikopter kazasıyla başlayan süreçte BBP'nin 4 gün seçim sahasından çekildiğini aktaran Topçu, "Bu durum, liderimizin şehadetinin ilanıyla başlatılan karşıt propaganda sandık denetimimizin kalmaması gibi neticeler dikkate alındığında ebedi siyasi liderimizin seçim öncesi yapmış olduğu öngörü gerçekleşmemiştir." şeklinde konuştu.

Öte yandan, toplantıda Muhsin Yazıcıoğlu'nun fotoğrafının sandalyesine konduğu, masaya da Türk Bayrağı'nın serildiği görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*