Büyük devlet adamı Ecevit'i yitirdik!

Büyük devlet adamı Ecevit'i yitirdik!.10135
  • Giriş : 06.11.2006 / 00:00:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, geldiği Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi'nden çıkışında gazetecilere açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sezer, ''Gerçekten acımız sonsuz. Ne yazık ki bugün 22.40 itibariyle büyük devlet adamı, bizim önderimiz, kendisiyle uzun süre çalışma olanağı bulmaktan gurur duyduğum sayın Ecevit'i yitirdik. Ama inanıyorum ki Sayın Ecevit'in fikirleri bu ülkede sonsuza kadar bize yol göstermeye devam edecek." şeklinde konuştu.

Sezer, Ecevit'in başarıyla, felsefi altyapısıyla, dolu dolu bir hayatı Türk milletine adadığını söyleyerek, "Türk milletinin başı sağ olsun ve ben böyle bir haberi, böyle bir bilgiyi sizlere ulaştırmakla görevli oldum şu anda. Herhalde hayatımın en zor işini, en zor görevini yapıyorum. Bütün milletimize başsağlığı diliyorum. Ecevit, sonsuza kadar fikirleriyle aramızda yaşayacaktır'' dedi.

Gazetecilerin soruları üzerine Sezer, Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit'in saat 23.00 sularında hastaneye geldiğini, sağlık durumunun şu an iyi olduğunu, ancak çok üzgün olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious