Büyük kuşku: Operasyon sızdı mı?

Büyük kuşku: Operasyon sızdı mı?.10219
  • Giriş : 14.04.2009 / 08:55:00

ÇEV Başkanı Gülseven Yaşer'in iki gün önce ABD'ye gitmesi operasyonun sızmış kuşkusunu uyandırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Gülseven Güven Yaşer'in 12. dalga operasyonundan hemen önce ABD'ye gitmesi "Operasyon sızdırıldı mı?" sorularına neden oldu. Yalan ifade karşılığında Bodrum'daki yazlığını vermeyi teklif ettiği ifadeleri Tuncay Özkan'ın arşivindeki e-postalardan çıkan Gülseven Yaşer'in Fethullah Gülen davasına para karşılığı tanık ayarladığı ve paşalarla görüştüğü de iddianamede yer almıştı. Vakfın Taksim Kocatepe Mahallesi Feridiye Caddesi'ndeki binasında ve evinde bulunamadı. Yaşer'in yurtdışında olduğu belirtildi.

ABD'YE 'DOĞUM' İÇİN GİTMİŞ

Gülseven Yaşer'in ÇEV'deki sekreterleri kendisinin nerede olduğu konusunda bilgi vermezken, Yaşar Yaşer'in eşinin, "ABD'deki kızlarının doğum yapacak olması nedeniyle bu ülkeye gittiğini" öne sürmesi dikkat çekti. Böylece "Ne ABD ne AB" sloganlarının yoğun olarak atıldığı Cumhuriyet Mitingleri'nin organizatörleri arasında bulunan ÇEV Başkanı Yaşer'in torunu da ABD vatandaşlığı hakkına kavuşacak.

BODRUM'DA YAZLIK TEKLİFİ

Tuncay Özkan'dan ele geçirilen klasörlerde "gyasen@superonline.com" adresinden 5 Ocak 2002 tarihinde 'hayricanoz' rumuzlu kişiye "G.G.YAŞER" imzasıyla gönderilen bir e-posta yer alıyor. Yaşer imzalı e-postada "Ankara da Necip, Hüseyin, Ergün ve Zübeyir ..... ile bir araya gelerek bir durum değerlendirmesi yaptık ortak görüş ikimizin en kısa zamanda Nuh ...... giderek görüntü ve seslerin montaj olduğu böyle bir konuşmanın geçmediğini söylememiz gerekiyor yoksa çok kötü olacak benden bu fedakarlığı esirgeme lütfen, Cumhuriyeti, Atatürk'ü seviyorsan lütfen Nuh beye gidip ifade verelim, konuştuklarımızı inkar edelim. Bak eğer bu fedakarlığı yaparsan Bodrum'daki yazlığımı hemen sana vermeye hazırım, telefon açma dinleniyor acele email çek G.G.YAŞER" deniliyor.

YENİ ŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*