Büyükanıt, resepsiyon verdi

  • Giriş : 30.08.2006 / 00:00:00

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü nedeniyle, resepsiyon verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gazi Orduevi’nde verilen resepsiyona, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi, TBMM Başkanı Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, üst düzey bürokratlar ve askeri yetkililer katıldı

Cumhurbaşkanı Sezer ve eşi Semra Sezer, resepsiyona gelişinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt ve eşi Filiz Büyükanıt tarafından karşılandı. Orgeneral Büyükanıt ve eşi Filiz Büyükanıt, Cumhurbaşkanı Sezer ve eşi Semra Sezer, TBMM Başkanı Arınç, Başbakan Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Baykal’ı ve bakanları orduevinin bahçesindeki kameriyede ağırladı. Kameriyede, Sezer, Arınç, Erdoğan ve Baykal bir arada uzun süre sohbet ederken, Dışişleri Bakanı Gül daha sonra Cumhurbaşkanı Sezer’in bulunduğu gruba dahil oldu. Daha sonra Başbakan Erdoğan, Gül ve Orgeneral Büyükanıt da bir süre sohbet ettiler.

Foto muhabirleri ve kameramanların da resepsiyondan kısa bir süre görüntü almalarına izin verildi.

Cumhurbaşkanı Sezer ile eşi Semra Sezer, resepsiyonda yaklaşık 1 saat kaldıktan sonra ayrıldı. Sezer’i Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt uğurladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious