Büyükanıt 6 ulusal gazeteden hiç gazeteci çağırmadı

Büyükanıt 6 ulusal gazeteden hiç gazeteci çağırmadı.12000
  • Giriş : 10.11.2007 / 15:18:00
  • Güncelleme : 10.11.2007 / 15:21:23

Genelkurmay Başkanı Org. Büyükanıt dün, 6 ulusal gazeteden hiç bir gazeteciyi çağırmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genelkurmay Başkanı Org. Büyükanıt'ın basın mensupları ile dün gerçekleştirdiği toplantıya 6 ulusal gazeteden hiç bir gazeteciyi çağırmadı.

Birlik ve beraberliğe en çok muhtaç olduğumuz bir dönemde, Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt, dün, yine medyaya akredite uyguladı.

Büyükanıt, haberleri TSK tarafından yalanlanan bazı gazetecilerin de katıldığı gazetecilerle bir toplantı yaparken, toplam gazete tirajlarının üçte birine sahip Vakit, Zaman, Star, Yeni Şafak, Bugün, Milli Gazete ve Yeni Asya gazetelerinin temsilcilerini toplantıya davet etmedi.

NELER KONUŞULDU?

Başbakan Tayyip Erdoğan’la birlikte ABD’ye giden Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ergin Saygun’un da hazır bulunduğu, sadece akredite gazetecilerin davet edildiği 2.5 saatlik toplantıda Genelkurmay Başkanı’nın, Dağlıca baskınındaki sorumluluklara teğet geçti, bu konuda soruşturmanın yürütüldüğünü, bu aşamada daha fazla bir şey söylemesinin doğru olmayacağını ifade etmekle yetindi.

Edinilen bilgilere göre Büyükanıt, çağrılan 13 gazeteciye ısrarla “TSK’nın terörle mücadelede yeterince başarılı olamadığı” yönündeki haberlerden rahatsızlığını dile getirdi ve son dönemde öldürülen PKK teröristlerinin sayılarını da verdi. Başbakan Erdoğan’ın ABD Başkanı Bush’la görüşmesi ile ilgili net açıklama yapmayan Büyükanıt’ın sınır ötesi operasyon konusunda topu yine hükümete attığı ve “Bu tamamen hükümetin bileceği bir iş” dediği öğrenildi.

Büyükanıt’tan 'akredite' toplantısından ilginç ifadeler
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt,  “akredite gazetelerin Ankara temsilcileriyle” buluşmasında ilginç ifadeleriyle dikkat çekti.
Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’ın davetiyle dün yapılan toplantıda, bazı gazetelerin Ankara temsilcilerine Dağlıca baskını sonrasındaki gelişmeler hakkında bilgi verildi.  Genelkurmay Başkanı Büyükanıt’ın dünkü toplantısında bazı ilginç çelişkiler de yaşandı.

Büyükanıt, “Bazı radikal yayın organları var. (Tabii onlar burada olamaz) Diyorlar ki öldürdüğünüz teröristlerin resimlerini niye internet sitenize koymuyorsunuz? Acaba gerçekten tesirsiz hale getiriyor musunuz yoksa yalan mı diye merak ediyorlar. TSK böyle bir şey yapmaz, yapamaz. TSK’nın toplumda uyandırdığı güveni bir günde yıkarsınız. İlkemiz Genelkurmay yalan söylemez.” dedi.

Genelkurmay toplantısına davet edilen gazeteler ve temsilcileri şunlar:

Milliyet Ankara Temsilcisi Fikret Bila,

Hürriyet Ankara Temsilcisi Enis Berberoğlu,

Sabah Ankara Temsilcivekili Okan Müderrisoğlu

Cumhuriyet Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay

Radikal Ankara Temsilcisi Murat Yetkin

Posta Ankara Temsilcisi Hakan Çelik

Tercüman Ankara Temsilcisi Metin Özkan

Akşam Ankara Temsilcisi İsmail Küyükkaya

Vatan Ankara Temsilcisi Bilal Çetin

Yeniçağ Ankara Temsilcisi Selahattin Önkibar

Türkiye Ankara Temsilcisi Nuri Elibol

Takvim Ankara Temsilcisi Mehmet Çetingüleç

Ortadoğu Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Karataş

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious