Büyükanıt: ABD etkisi ispatlansın üniforma çıkartırım

Büyükanıt: ABD etkisi ispatlansın üniforma çıkartırım.12466
  • Giriş : 03.03.2008 / 17:02:00

Genelkurmay Başkanı Başkanı Büyükanıt, yapılan operasyonun hedefini ve ayrıntılarını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt 'kara operasyonu' sonuçları hakkında basına bilgi verme toplantısında eleştirilere cevap verdi. 'Hedef Zap kampıydı. Zap'taki 300 teröristten 240'ı etkisiz hale getirildi' diyen Büyükanıt, "Harekatın bitmesinde ABD'nin rolü yok. ABD etkisi ispatlansın üniformamı çıkarırım" dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Irak'ın kuzeyine düzenlenen sınır ötesi harekatta planlanan hedefe ulaşıldığını, 240 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirterek, ''Ancak değerlendirmelerimize göre teröristlerin zayiatı çok daha fazladır. Çünkü bu rakama Hava Kuvvetlerinin verdirdiği zayiat dahil değildir'' dedi.

Bir kara harekatı yapılarak bu işin bitmeyeceğini vurgulayan Orgeneral Büyükanıt, ihtiyaç duyulduğunda tekrar operasyon yapılabileceğini belirtti. Orgeneral Büyükanıt, operasyonla ilgili tüm yetkili makamlarla koordinasyon içinde hareket edildiğini ve bilgi verildiğini ifade ederek, ABD istediği için harekatın sonlandırıldığı yolundaki iddialara tepki gösterdi. Orgeneral Büyükanıt, ''Bu yalnızca TSK'ya değil Türkiye Cumhuriyeti'ne de yapılan çok seviyesiz bir saldırıdır. Askerimizin döktüğü kana saygısızlıktır'' diye konuştu.

Büyükanıt, Zebari'nin çekilme bilgisini nereden aldığını sorgulamak gerektiğini de sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious