Büyükanıt çiftinin davası başladı

  • Giriş : 22.07.2008 / 12:29:00

Büyükanıt çiftinin Vatan gazetesi aleyhine açtığı tazminat davasının görülmesine başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile eşi Filiz Büyükanıt'ın, yayımlanan bir haberle kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu iddiasıyla Vatan gazetesi aleyhine açtığı manevi tazminat davasının görülmesine başlandı.

Ankara 17. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya, Orgeneral Büyükanıt ve eşinin avukatı Levent Koçer ile Vatan Gazetesinin avukatları Müjdat Gültekin ve Ülkü Harhar katıldı.

Yargıç Zeki Deniz, Vatan Gazetesi avukatlarının dava dilekçesine karşı cevapları ile delil listesini yazılı olarak sunduğunu belirterek, bunların birer örneğini avukat Levent Koçer'e verdi.

Orgeneral Büyükanıt ve eşinin avukatı Koçer'in, davalı tarafın cevapları ile delil listesine cevap vermek için süre talebinde bulunması üzerine duruşma ertelendi.

Vatan gazetesinin avukatları, AA muhabirine, dava dilekçesine karşı yazılı beyanlarında, eski siyasetçi Fikri Sağlar'ın Birgün gazetesindeki iddialarının, herhangi bir tekzip gelmemesi üzerine 2 gün sonra haberleştirildiğini belirttiklerini bildirdi.

DAVA KONUSU

Dava dilekçesinde, Vatan gazetesinde 17 Mayıs 2008'de, ''Yazan ilginç, iddia vahim'' başlıklı haberin yayımlandığı belirtildi.

Dilekçede, bu haberde, Fikri Sağlar'ın, Birgün gazetesinde 15 Mayıs 2008'de yayımlanan köşe yazısına atıfta bulunulmaya çalışılarak, ''Orgeneral Büyükanıt'a, Başbakan tarafından, Dolmabahçe sarayında yapılan görüşmede, Filiz Büyükanıt'ın yapmış olduğu harcamaları gösteren bir dosya verildiği'' şeklindeki iddiaların yer aldığı ifade edildi.

Haberle Yaşar ve Filiz Büyükanıt'ın ''kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu'' iddia edilen dilekçede, Vatan Gazetesinden toplam 100 bin YTL manevi tazminat talep edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*