Büyükanıt da tribünlerden rahatsız

  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

GenelKurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, son dönemlerde tribünlerdeki gerginliklerden rahatsız olduğunu söyleyerek, "Herkes üzerine düşen görevi yapsın" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Demirel'e "Federasyon Başkanı Sayın Bakan ile anlaşamıyor. Bir büyük kulübün başkanı (Aziz Yıldırım) diğer iki büyük kulübün başkanını gördüğünde (Özhan Canaydın-Yıldrırım Demirören) köşe bucak kaçıyor. Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın ile, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kavga ediyor. Eski bir yönetici, yeni yöneticiye hem de protokol tirübününde kafayla, yumrukla saldırabiliyor. Tribünlerde siyasi slagonlar atılıyor. Tatsız olaylar yaşanıyor" diye rahatsızlıklarını dile getirdi.

Demirören, aynı şikayeti, Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'la yapılan ve yaklaşık yarım saatlik görüşmede de dile getirdi. Orgeneral Büyükanıt, bunun üzerine "Haklısınız, bütün bunlardan ve son dönemde tribünlerde yaşanan bazı gelişmelerden ben de rahatsızlık duymaktayım. Bu konuda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Demirören, "Sorun aşağıdan başlasa, biz yukarıdakiler müdahale edebiliriz. Ama biz yukarıdakiler, eğer bir araya gelemiyorsak, o zaman aşağıdakileri, tribünleri nasıl tutacağız" diye konuştu.

Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt, "Türkiye'de üç büyük kulüp her konuda diğerlerine örnek oluyor. Üç büyüklerde ne oluyorsa, aynısını Diyarbakır'da, Malatya'da, Trabzon'da görebiliyorsunuz. Dolayısıyla bu sorunların çözümü konusunda da, en başta üç büyüklere, sizlere görev düşüyor. Bu sıkıntının çözümünün bulunması gerekli ve bu noktada herkes üzerine düşeni yapmalı" dedi.

BABA'YA AZİZ YILDIRIM'I ŞİKAYET ETTİ

Yıldırım Demirören başkanlığındaki Beşiktaş yeni yönetimi, ilk olarak 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i ziyaret etti. Güniz Sokak'taki ziyarette Yıldırım Demirören, isim vermeden Aziz Yıldırım'ı eleştirdi.

Ziyaret sırasında Türk futbolunun iyi durumda olmadığını ifade eden Başkan Demirören, "Federasyon Başkanı Sayın Bakan ile anlaşamıyor. Bir büyük kulübün başkanı (Aziz Yıldırım) diğer iki büyük kulübün başkanını gördüğünde (Özhan Canaydın-Yıldrırım Demirören) köşe bucak kaçıyor. Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın ile, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kavga ediyor. Eski bir yönetici, yeni yöneticiye hem de protokol tirübününde kafayla, yumrukla saldırabiliyor" diyerek gelişmeleri Demirel'e şikayet etti.

9. Cumhurbaşkanı Demirel, Demirören'in sözlerini, "Bu söyledikleriniz uygarlıkla bağdaşmıyor. Sporda bunların yeri yok. Bunları aşabilmek için tarafların uzlaşması gerek" diye yorumladı.

DEMİREL ŞAMPİYONLUK İSTEDİ

Türkiye Ligi'nin 1958'de kurulduğunu, bu süre içinde Galatasaray ve Fenerbahçe'nin 16'şar kez, Beşiktaş'ın ise 12 kez şampiyonluk yaşadığını hatırlatan 9.Cumhurbaşkanı Demirel, "Beşiktaş bu arayı bir an önce kapatmalı. Beşiktaş Türkiye'nin ilk kulübüdür" diye konuştu.

Demirel, Demirören'e yeni görevinde başarı dilerken, bayan yönetici Gülnaz Arsel'i yönetim kurula almalarından dolayı tebrik etti. Demirel, "Beşiktaş'a yakışan da budur" diye konuştu.

Beşiktaş Yönetim Kurulu üyeleri Genel Kurmay Başkanı'nın ardından mecliste Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve TBMM Başkanı Bülent Arınç'a da birer nezaket ziyaretinde bulundular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious