Büyükanıt Mübarek'le görüştü

Büyükanıt Mübarek'le görüştü.12466
  • Giriş : 15.04.2008 / 15:03:00

Mısır'da bulunan Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ile görüşürken terör örgütü PKK'ya yönelik olarak Kuzey Irak'ta yapılan sınır ötesi kara harekatı hakkında bilgi verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kahire'deki temaslarını sürdüren Orgeneral Büyükanıt, bugün Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek tarafından devlet başkanlığı konutunda kabul edildi.

Görüşmeye, Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi Şafak Göktürk ve Mısır Savunma Bakanı Hüseyin Tantavi de katıldı. Cumhurbaşkanlığı basın sözcüsü Süleyman Avvad, Mübarek ve Orgeneral Büyükanıt'ın görüşmede karşılıklı ilişkiler, bölgesel konular, İsrail- Filistin ihtilafı konularını ele aldığını belirtti. Avvad ayrıca, Büyükanıt'ın görüşme sırasında Mübarek'e terör örgütü PKK’ya yönelik olarak 21-28 Şubat tarihlerinde Kuzey Irak'ta yapılan ‘Güneş harekatı' hakkında da bilgi verdiğini kaydetti.

Mübarek ile görüşmesinin ardından Savunma Bakanlığı'na geçen Orgeneral Yaşar Büyükanıt burada resmi törenle karşılandı. Burada gerçekleştirilen ilişki ve heyetlerarası görüşmelerin ardından Orgeneral Büyükanıt Meçhul Asker Anıtı, öldürülen eski Cumhurbaşkanı Enver Sedat’ın kabri ve Türk Şehitliği’ni ziyaret etti.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious