Büyükanıt neden MHP liderine gitmedi?

Büyükanıt neden MHP liderine gitmedi?.12466
  • Giriş : 15.08.2008 / 18:55:00
  • Güncelleme : 15.08.2008 / 18:47:22

Büyükanıt sadece ana muhalefeti ziyaret etti. Peki neden MHP liderine gitmedi? Kulislerde konuşulanlar farklı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Emekliye ayrılan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın CHP lideri Deniz Baykal'a yaptığı veda ziyaretinden sonra gözler MHP'ye de gidip gitmeyeceği konusuna çevrildi. Ancak , Genelkurmay başkanlarının teamülleri arasında bu tür bir ziyaret yok.

Ancak, Anamuhalefet partisine de veda ziyareti yapması teamüllerde yer almadığı halde Baykal'ı ziyaret eden Büyükanıt'ın 'bir istisna' yaparak Bahçeli'ye de veda ziyareti yapabileceği konuşuluyor. Şu ana kadar Genelkurmay'dan MHP'ye ulaşmış bir randevu talebi yok.

ÖZKÖK DE SADECE ANA MUHALEFETE GİTTİ

Daha önce emekliye ayrılan Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı veda ziyaretinin ardından 'ana muhalefet' sıfatıyla CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a ziyarette bulunmuştu. Başbakan'ı başbakanlıkta ziyaret ettiği için AK Parti Genel Merkezi'ne ayrı bir ziyarette bulunmamıştı. O dönemde Meclis'te başka parti bulunmadığı için diğer partileri ziyaret de olmamıştı.

DAHA ÖNCE RANDEVU KRİZİ OLMUŞTU

2008'in bahar aylarında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın randevu krizi yaşadıkları gündeme gelmişti. Bahçeli'nin randevu istediği ancak Büyükanıt'ın randevu vermediği haberleri üzerine MHP sert tepki göstermişti. MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin ''Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile görüşmek için randevu istediği'' yönündeki iddiaların ''doğru olmadığını'' bildirmiş ve sert eleştirilerde bulunmuştu.

İNTERNETHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*