Büyükanıt Paşa'ya zırhlı emeklilik!

Büyükanıt Paşa'ya zırhlı emeklilik!.12108
  • Giriş : 05.08.2008 / 20:32:00

Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt emekli olduktan sonra kullanacağı makam arabasını seçti. Audi A8L marka bir otomobil de yok yok...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'de sadece bir kişinin kullandığı araç dünyada 100 kişide bulunuyor. Büyükanıt'ın halen kullandığı makam arabasından daha iyi olan yeni aracı, Etimesgut Askeri Havaalanı'nda bekletiliyor. Büyükanıt'ın emekli olmasıyla birlikte süper zırhlı yeni araç hizmete girecek. Bu süre zarfından tüm işlemleri Doğuş Otomotiv tarafından takip edilecek olan araçta ön plana çıkan en büyük özellik güvenlik. Org. Büyükanıt'a böylesine korumalı bir aracın tahsis edilmesi dikkat çekti.

Yaptığı amansız mücadele nedeniyle terör örgütlerinin hedefinde olan Büyükanıt Paşa, Ergenekon operasyonunun önünü açan tavrı nedeniyle derin çevrelerin de hedefi haline geldi.

Ergenekon Terör Örgütü'nde koruma planları çıkan ve suikast planlandığı belirlenen Org. Büyükanıt'ın emekli olduktan sonra böylesine bir tehditle karşı karşıya kalabileceği ve bu nedenle bombadan bile etkilenmeyen bu aracı seçmiş olabileceği belirtiliyor.

Önceki Genelkurmay Başkanlarına Laguna marka ve zırhsız araçlar verilmişti. İşte Büyükanıt'a tahsis edilen ve devlete 1 trilyon liraya mal olan zırhlı aracın müthiş özellikleri...

A9 olarak nitelenen en iyi zırh teknolojisine sahip

15 KG TNT patlamasına dayanıklı zırh

Yanında patlayan normal bir bombanın sesini bile içeri almıyor.

Kapı fırlatma özelliği

Ağırlığı 4 ton 40 kilo

Motor: 6000 CC

Silindir sayısı: 12

Güç: 450 beygir

Fabrika şartlarında 100 km de 15 litre benzin yakıyor.

Dış sesleri alma sıfır olduğu için, dış sesleri dinlemek istediğinizde bir düğmeye basıyorsunuz ve aynalardaki mikrofonlar etkin hale geliyor.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*