Büyükanıt: PKK'nın kampları bizim için 'BBG Evi' gibi

Büyükanıt: PKK'nın kampları bizim için 'BBG Evi' gibi.12043
  • Giriş : 16.12.2007 / 21:36:00
  • Güncelleme : 16.12.2007 / 21:47:12

Büyükanıt PKK'nın inlerine yapılan sınır ötesi gece operasyonunu karargahtaki büyük ekranda izledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kuzey Irak'taki PKK hedeflerini gece yarısı yerle bir eden hava operasyonunun ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Kanal D Haber Gurup Başkanı Mehmet Ali Birand'ın sorularını yanıtladı.

SABAHA KADAR UYUMADI

Gece boyu hiç uyumadan harekâtı yöneten Büyükanıt operasyonun perde arkasını açıkladı: "Dün gece hiç uyumadım. Sabah evime gelirken huzur içindeydim. Türk Silahlı Kuvvetleri ile gurur duyuyorum" dedi. Harekâtı birebir izlediğini söyleyen Orgeneral Büyükanıt şöyle konuştu: "Türk Silahlı Kuvvetleri ile gurur duyuyorum. Dün gece bütün harekâtı anı anına Genelkurmay Harekât Merkezi'nden görüntülü olarak çıplak gözle izledim. Komutanlarla birlikteydik. Ve gördüklerimizle gururlandık. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin geldiği düzeyi görüdük.

Önce uçaklar harekâta katıldı. Ardından, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın uzun menzilli silahları, topları devreye girdi. Tüm hedefler yerle bir edildi.

TEK BİR SİVİLE BİR ŞEY OLMADI

Şimdi bir Kuzey Iraklı köylünün öldüğü söyleniyor. Size, kesinlikle şunu belirtebilirim ki, bir tek sivil, tek bir köy vurulmamıştır. Daha önceden kesinlikle saptanmış olan PKK kampları vurulmuştur. Kaza dahi olamaz, sözkonusu değildir. Zaten 10 köy vurulmuş olsaydı, herhalde bir kişi değil çok daha fazla insan ölürdü. Burada sayılara takılmayın, kaç kişinin vurulduğuna takılmayın, zira şu anda bunu söyleyecek durumda da değilim.

KAR, KIŞ ONLARI BULUP VURURUZ

Uzun yıllardan sonra ilk defa son derece başarılı bir harekât yapılmıştır. Dün gece hiç uyumadım. Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk halkına ve bütün dünyaya şu mesajı vermiştir: Kış da olsa, kar da yağsa, mağarada da yaşasalar biz onları bulup, vururuz. 'Artık kış geldi, yaz geldi' yok. Bu harekâtlar her zaman devam edecektir. İstihbarat açısından da hiç bir sıkıntımız yok. PKK, artık ayağını denk alsın. Unutmasın ki; artık bizim için onların kampları 'BBG Evi' gibidir."

*BBG Evi, bir grup insanın 24 saat canlı olarak izlendiği BİRİ BİZİ GÖZETLİYOR adlı program

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious