Büyükanıt: TSK, barışın güvencesi

  • Giriş : 14.03.2007 / 00:00:00

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

''Türk Silahlı Kuvvetlerinin, dün olduğu gibi bugün de dünyanın sayılı güçlerinden biri olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yönelik her türlü tehdidi ortadan kaldırarak, ulusun bekasının, bölgesindeki barış ve huzurun vazgeçilmez güvencesi olmaya devam edeceğini'' bildirdi.

Orgeneral Büyükanıt, 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan mesajında, Türk vatanının ve milletinin ebedi varlığı ile devletin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitleri 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle şükran ve rahmetle andığını belirtti.

Orgeneral Büyükanıt, şunları kaydetti:
''Türk Ulusunun Atatürk'e kavuştuğu muhteşem bir zaferin adı olan Çanakkale, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin ön sözüdür.

Çanakkale, düşmanın zannettiği gibi öylesine bir savaş ve sıradan bir ölüm yeri değildir. Çanakkale, Türk'ün bitti sanılan askeri gücünün tükenmediğini, koşullar ne kadar ağır olursa olsun, iyi yönetildiği takdirde, tüm zorlukların üstesinden gelebilecek güç ve inanca sahip bulunduğunu dünyaya kanıtlamıştır.''

Orgeneral Büyükanıt, mesajında, ''Türk Silahlı Kuvvetleri, ecdadının manevi mirasından, bıraktığı şanlı tarihten ve bağrından çıktığı yüce Türk Ulusundan aldığı güç ve azimle, dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de ulusun bağımsızlığı, vatanın bölünmez bütünlüğü uğrunda her türlü fedakarlığa hazırdır'' ifadesine yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious