Büyükanıt yeni kamuflaj kıyafetini tanıttı

Büyükanıt yeni kamuflaj kıyafetini tanıttı.13736
  • Giriş : 09.06.2008 / 16:52:00

Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ve kuvvet komutanları İzmir Valisi Cahit Kıraç'ı makamında ziyaret etti. Büyükanıt, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için bilimsel deneyler sonucu hazırlanan yeni kamuflaj kıyafetleriyle ilk defa basının önüne çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Efes Tatbikatı'na katılmak üzere kuvvet komutanlarıyla birlikte İzmir'e gelen Orgeneral Büyükanıt, İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç tarafından karşılandı. Tören mangasını selamlayan Büyükanıt ve beraberindeki komutanlar, daha sonra valilik makamına çıktı. Ziyarette Efes Tatbikatı ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükanıt, "Efes, izleyici kitlesinin zengin olduğu bir tatbikattı. Bu kez tatbikatta askerden başka izleyici olmayacak" dedi. İzmir'e gelmekten dolayı son derece mutlu olduğunu aktaran Büyükanıt, "Ne zaman İzmir'e gelsem gerçekten büyük mutluluk duyuyorum. İzmir gerçekten Türkiye'de aydınlanmanın, çağdaşlığın sembollerinden biri." diye konuştu.

Bir soru üzerine üzerine giydiği kamuflaj kıyafetin yeni tasarlandığını vurgulayan Büyükanıt, "Bu kamuflajları ilk defa bugün giydik. Kara Kuvvetlerimiz ve Jandarma Genel Komutanlığımız personeli, uzun süredir üzerinde çalışılan bu kıyafetlerden giyecek. Kamuflajı özeldir. Benim üzerimdeki yazlık tipidir, bunun bir de kışlık tipi var. Yeni üretilmeye başlandı. Ben ve arkadaşlarım ilk kez bugün giyiyoruz. Çok özel bir kumaştır. Kara kuvvetlerimiz ve Jandarma komutanlığı personelimiz bu kıyafetle çok rahat edecek" dedi.

Vali Cahit Kıraç'da Büyükanıt'a ziyaretinin anısına İzmir Hükümet Konağı'nın küçük bir kabartma maketini hediye etti. Büyükanıt ve beraberindeki Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner birlikte Valilik binasından ayrıldı. Orgeneral Büyükanıt ve kuvvet komutanlarının ziyareti sırasında valilik çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious