Büyükanıt'a başörtüsü mektubu

Büyükanıt'a başörtüsü mektubu.14629
  • Giriş : 16.02.2008 / 08:13:00

Büyükanıt'a başörtüsü mektubunu DSP'li eski vekilin kızı göndermiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlköğretim 8. sınıf öğrencisi Gizem Şimşek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a 'başörtüsü mektubu' gönderdi.

Şimşek, mektubunda, Türkiye'nin birçok sorunu varken sadece başörtüsünün tartışıldığını iddia etti. İlginç ifadeler kullanan Şimşek, "Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Atatürk'ün kemikleri sızlamasın, üzülmesin. Biz birbirimize bağlı, Atatürk'ün yolunda ilerleyen bir milletiz. Gerekirse savaşa da giderim. Yeter ki vatan sağ olsun." dedi. Gizem Şimşek, 'laikliğin savunucusu' olduklarını ve PKK'yla mücadelelerinde kendilerine destek vermek için böyle bir yola başvurduğunu belirtti. Dine karşı olmadığını vurgulayan Şimşek, "Türban takmak isteyen taksın, saygı duyarım; ama siyasi simge olarak takmasın. Bizim ailemizde de kapalı var. Bu bir inanç meselesi. Ben Kur'an'ı hatmetmiş biriyim." ifadelerini kullandı. Siyasî söylemi ve düzgün cümleleriyle dikkat çeken mektubu kaleme alan öğrencinin, Edirne eski DSP Milletvekili Şadan Şimşek'in kızı olduğu ortaya çıktı.

Baba Şimşek, kızına herhangi bir telkinde bulunmadığını söyledi. Aile olarak, PKK ve ekonomik sorunlar dururken başörtüsünün konuşulmasından rahatsız olduklarını ifade eden Şimşek, "Kızım bir mektup yazdığını ve bunu Genelkurmay Başkanı'na göndermek istediğini söyledi. Ben de 'gönder' dedim. Mektuba başka bir anlam yüklemek doğru olmaz." diye konuştu. Şimşek, "İki gün önce yazılan mektup basına nasıl ulaştı?" sorusuna ise "Biz de anlam veremedik." karşılığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious