Büyükanıt'a gönderilen ilginç mektup

Büyükanıt'a gönderilen ilginç mektup.19764
  • Giriş : 23.05.2009 / 21:41:00

Ergenekon Terör Örgütü iddiaları kapsamında ele geçirilen bir mektup çok ciddi bir iddiayı barındırıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

9 sayfadan oluşan mektup 31 Ağustos 2007 tarihini taşıyor. Belgeye göre mektup, dönemin Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a yazılmış, kaleme alansa, Prof.Dr.Ercüment Ovalı... Ovalı, Asrın Davası'nda, silahlı terör örgütüne üye olmaktan yargılanacak. Kabul edilen ikinci iddianamede, Ovalı'nın, Neriman Aydın ve Kemal Aydın kardeşlerin, Türk Silahlı Kuvvetlere sızma girişimine yardım ettiği iddia ediliyor. Ovalı'yı gündeme getiren bu mektubun da Neriman Aydın'ın evinden ele geçirildiği ileri sürülüyor. Mektupta yer alan bir iddia çok önemli.

Ovalı'nın kaleme aldığı iddia edilen mektupta, Emekli Albay, Diş Tabibi Zeki Erkan'la bir dönem birlikte çalıştığını anlatıyor. Ve Zeki Erkan'la ilgili, Namık isimli birinin kendisine aktardığı cümleyi mektupta aynen şöyle ifade ediyor:

“Hocam Zeki Erkan'a dikkat et' dedi. 'Sakın seni Ankara Oran şehri semtinde bir arkadaşının evine eğlenmek için davet ettiğinde oraya gitme. Oraya çok paşayı götürerek kayda aldı ve kullandı.' dedi.”

Belgeye göre, Ercüment Ovalı, Emekli Albay Zeki Erkan'ın, Generalleri, bir eve götürerek kaydını alıp kullandığını anlatan bu satırlarından sonra 'beni de davet etti' diyor.

“Gerçekten Zeki Bey bizi böyle bir eve davet etmişti. Ancak biz işimizi bahane ederek gidememiştik.”

Samanyoluhaber iddialarla ilgili olarak Emekli Tabib Albay Zeki Erkan'a ulaştı. Televizyon röportajını kabul etmeyen Emekli Tabib Albay Zeki Erkan sorularımızı yazılı olarak cevapladı.

“Böyle bir ev yoktur. Hoca'yı davet ettiğim yer kendi evimdir. Ailece görüştüğüm kişi olması nedeniyle kendisine bu teklif yapılmıştır. Notlarda, bahane bularak değil, 'ancak biz işimiz nedeniyle gidememiştik' deniyor.”

Emekli Tabib Albay Zeki Erkan, "Generalleri eve davet edip kayda alıyor yani tuzak kuruyor" iddiasını reddediyor.

“Yaptırmak istediğim şey ne imiş ve kime nerede tuzak kurulmuş. Belli olmayan adresler bilinmeyen şahıslara dayanan iddialara nasıl cevap verilebilir. Hiçbir belge ve bulguya dayanmayan suçlamaların hiçbir merci-makam tarafından dikkate alınmadığı ve alınmayacağı açıktır.”

Emekli Albay, suçlamanın kaynağı kişilerle ilgili olarak mektuptaki ifadeyi gündeme getiriyor.

“Aşağıdaki cümleler de bana bu suçlamayı yapan kişilerin yapısını göstermektedir. 'Ertesi gün Paşa'ya bu kişileri ve Zeki Bey'i sordum. Paşa bu kişilerin dolandırıcı olduklarını, firmalarının borçları yüzünden kapatıldığını Dayvak'tan dolandırıcılık nedeniyle ayrıldıklarını...”

Ağır suçlamaların odağındaki Emekli Tabip Albay Zeki Erkan'ın, İşçi Partisi'nin resmi internet sitesinde, partiye 2006 yılında üye olduğu görülüyor. Erkan yazılı açıklamasında, partiye üye olmadığını belirtiyor. 'Bu konuda nasıl bir yasal işlem yaptınız?' sorusuna da, "gereken yapılmıştır" diye cevap veriyor. Ancak, Erkan'ın ismi İşçi Partisi'nin resmi sitesinde hala yazılı duruyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*