Büyükanıt'ın Cumhur yorumu

  • Giriş : 18.03.2007 / 00:00:00

Cumhurbaşkanlığı'nın 'C'sini bile konuşmak istemiyorum

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ" SORUSU

Genelkurmay Başkanı Org. Büyükanıt'a, bir düğün davetini iletmek üzere giden bir STK Başkanı işadamı "Cumhurbaşkanlığı seçimi ne olacak? Ne düşünüyorsunuz" diye sordu.

ÖZENLİ BİR ÜSLUP KULLANDI

Büyükanıt işadamına anlamlı bir yanıt verdi: "Bu ortamda Cumhurbaşkanlığı seçiminin C'sini bile konuşmak istemiyorum."

C'sini konuşmak istemiyorum

Baykal'ın, "Erdoğan Cumhurbaşkanı olmamalı. Silahlı Kuvvetler buna kayıtsız kalmayacaktır diye düşünüyorum" yorumlarının ardından, Orgeneral Büyükanıt, bir işadamı ile sohbetinde, "Bu ortamda Cumhurbaşkanlığı'nın C'sini konuşmak istemiyorum" dedi.

Cumhurbaşkanlığı adaylık süreci için geri sayım başlarken, askeri kanadın görüşleri de merak ediliyor. İşte bu konudaki sır perdesi, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı hafta içinde ziyaret eden bir işadamının ile görüşmesiyle bir ölçüde aralandı. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, olası cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı bayrak açan CHP lideri Deniz Baykal'ın yakın çevresine yaptığı "Erdoğan Cumhurbaşkanı olmamalı. Silahlı Kuvvetler de buna kayıtsız kalmayacaktır diye düşünüyorum" yorumunun ardından gözlerin çevrildiği Genelkurmay Başkanı Org. Büyükanıt'tan bir işadamı ile sohbeti sırasında çarpıcı bir değerlendirme geldi. Org. Büyükanıt, hafta içinde kendisini ziyarete gelen ve bir düğün daveti ileten işadamının, "Cumhurbaşkanlığı seçimi ne olacak? Ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine özenli bir üslup kullandı. Büyükanıt Paşa kararlı bir ifadeyle, spekülasyonlara yol açabileceğini ima ederek, "Bu ortamda Cumhurbaşkanlığı seçiminin C'sini bile konuşmak istemiyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious