Büyükçekmece'de acı bir şekilde canından oldular

Büyükçekmece'de acı bir şekilde canından oldular.52348
  • Giriş : 12.09.2007 / 18:52:00
  • Güncelleme : 12.09.2007 / 23:04:15

Büyükçekmece'de kanalizasyon borusunu temizlemek için boruya giren ve akıntıya kapılarak kaybolan üç işçinin cesedi çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Büyükçekmece'de kanalizasyon borusunu temizlemek için boruya giren ve akıntıya kapılarak kaybolan üç işçinin cesedi çıkarıldı.

Atatürk Mahallesi Kolej Sokak'taki kolektöre giren ve akıntıya kapılarak kayboldukları tespit edilen Emrah Akın (22), Hakan Yılmaz (22) ve Sadık Begiç'in cesetleri, itfaiye ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucu bulundukları yerden çıkarıldı. İşçilerin cenazeleri, Adli Tıp Morguna kaldırıldı.

Olay, Büyükçekmece Albatros Sahili'nde meydana geldi. Önceki gün saat 19.30'da İSKİ'nin kanalizasyon gider borusunda meydana gelen tıkanıklığı açmak için borunun içine giren 2 işçiden haber alınamadı. Bunun üzerine, arkadaşlarına bakmak için boruya bir işçi daha girdi. Bu işçinin de çıkmaması üzerine, İSKİ ve itfaiye ekiplerine haber verildi.

Tüm çağrılara cevap vermeyen 3 işçi için arama çalışması başlatıldı. Deniz seviyesinin 4 metre altında kalan ve yaklaşık 2 metre çapında olan kanalizasyon borusunu motopomplarla çekme çalışması başladı. Kanalizasyon borusu çevresinde geniş bir güvenlik kordonu oluşturuldu. Olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye, arama kurtarma ve İSKİ ekibi sevk edildi.

Olay yerine gelen Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, "İşçiler, tıkalı kanalizasyon borusunu açmak için çalışma başlatmış. 2 işçi içeri girmiş. İşçilerden haber çıkmayınca diğer bir işçi de haber almak üzere kanalizasyon borusuna girmiş" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious