Büyükçekmece'deki yangın kontrol altında

Büyükçekmece'deki yangın kontrol altında.5797
  • Giriş : 20.06.2006 / 00:00:00

Büyükçekmece’de bir kozmetik fabrikasında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin karadan ve havadan müdahalesi ile kontrol altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Büyükçekmece Hadımköy’de bulunan ’’LM Kozmetik’’e ait fabrikada henüz belirlenemeyen bir nedenle saat 15.30 sıralarında yangın çıktı. Yangına birçok itfaiye grubu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin orman yangınları için kiraladığı 2 uçak müdahale etti. Büyükçekmece Gölü’nden aldığı su ile art arda sortilere başlayan uçaklar karadan müdahale eden itfaiyecilere destek oldu. Bu sayeden alevlerin fabrika bahçesinde bulunan LPG tanklarına ulaşması önlendi. Uzun süre devam eden müdahale sonunda yangın akşam saatlerinde kontrol altına alındı. Merdivenle alevlere müdahale eden itfaiye ekipleri soğutma çalışmalarına başladı.

Uzun süre yangınla mücadele itfaiyeciler, alevlerin kontrol altına alınmasının ardından dağıtılan ayran ve ekmek arası kaşarlarla karınlarını doyurdu. Bazı itfaiyecilerin yemeklereni yerken yanmış haldeki fabrikaya uzun uzun bakması dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious