Büyükelçi Wilson Kahramanmaraş'ta

Büyükelçi Wilson Kahramanmaraş'ta.10882
  • Giriş : 24.06.2008 / 18:30:00

ABD Büyükelçisi Ross Wilson, Türkiye'nin terör problemi ile başa çıkabilmesi için üzerlerine düşeni yapmaya gayret edeceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

"Bir dönem Amerika'sında Yol Mimarisi" konulu serginin açılışına katılmak için Kahramanmaraş'a gelen ABD Büyükelçisi Wilson, Vali M. Niyazi Tanılır'ı makamında ziyaret etti. Burada şeref defterini imzalayan Wilson, basın mensuplarının da sorularını cevaplandırdı.

Bir gazetecinin, Kuzey Irak'taki kargaşanın ABD politikasına zarar verip vermediği ve bunun ne zaman biteceği konusundaki sorusuna Wilson, şu andaki durumun 1.5 - 2 yıl öncesiyle kıyaslandığında Irak'ta mükemmel bir ilerlemenin olduğunu gördüklerini söyledi.

Ülke genelinde, beklemedikleri şekilde hem idare yönünden hem de güvenlik açısından ve hayatın normalleşmesi bakımından bir ilerleme olduğunu kaydeden Wilson, "Bu gelişmelere Türkiye de önemli katkıda bulunmuştur. Ümit ediyoruz ki, Türkiye'nin bu katkıları devam eder. Özellikle de Kuzey Irak'ta eminim ki PKK'ya atıfta bulunmak istiyorsunuz, bundan 6-7 ay önce Türkiye'nin yapmış olduğu operasyonlar PKK hareketlerinde, eylemlerinde çok önemli düşüşe neden oldu. Biz Iraklı yetkililerle bu konudaki görüşmeleri sürdüreceğiz. Türkiye'nin terör problemi ile başa çıkması için biz üzerimize düşeni yapmaya gayret edeceğiz" dedi.

"MİLLİ TAKIMI DESTEKLİYORUM"

Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'nda elde ettiği başarıyı da yorumlayan Wilson, milli takımı desteklediğini söyledi.

Milli takımın başarılı olduğuna değinen Wilson, "Ben Türk takımını gerçekten destekliyorum ve onların da çok başarılı oldukları kesin. Tabii Avrupalı meslektaşlarımızın aksine bu maçta herhangi bir takımımızın olmadığı için benim işim daha kolay. Bu ülkedeki insanların kendi takımlarını ne kadar desteklediklerini görmek güzel" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious