Büyükelçilerden Ali Babacan'a plaket

Büyükelçilerden Ali Babacan'a plaket.12130
  • Giriş : 18.07.2008 / 22:38:00

Yurt dışında görevli büyükelçiler, daimi temsilciler ve merkezde görevli büyükelçilerin geniş katılımıyla gerçekleşen 4 günlük konferans bir resepsiyonla sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yurt dışında görevli büyükelçiler, daimi temsilciler ve merkezde görevli büyükelçilerin geniş katılımıyla Türk dış politikasının masaya yatırıldığı Büyükelçiler Konferansı'nın sona ermesi nedeniyle, Devlet Konukevinde resepsiyon verildi.

Resepsiyonda, Kıdemli Büyükelçi olarak Türkiye'nin UNESCO nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ali Tuygan, Dışişleri Bakanı Ali Babacan'a günün anısına bir plaket verdi. Tuygan, konferans çerçevesinde Türk dış politikasının içerik ve yöntem bakımından çok yönlü tartışıldığını ve önümüzdeki yıllarda yapılabilecek açılımların ayrıntılı şekilde ele alındığını söyledi.

Babacan da yaptığı kısa konuşmada, bu toplantının bir gelenek haline gelerek, her yıl tekrarlanmasını umut ettiğini belirtti. Babacan, Dışişleri Bakanlığı camiasının yılda bir defa da olsa bir araya gelmesinin önemli olduğunu ifade ederek, konferansın düzenlenmesinde emeğe geçenlere teşekkür etti.

En genç büyükelçi konumundaki Türkiye'nin Yeni Delhi Bülükelçisi Levent Bilman da konferansa katkılarından dolayı Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ertuğrul Apakan'a plaket verdi.

Resepsiyona, Babacan ve dışişleri bakanlığı camiasının yanı sıra Ankara Valisi Kemal Önal, MGK Genel Sekreteri Tahsin Burcuoğlu ve çok sayıda yabancı misyon temsilcisi katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*