Büyükelçi'nin silahıyla ölen Cem, toprağa verildi

  • Giriş : 07.12.2007 / 16:24:00

Büyükelçi'nin Colt marka tabancasıyla yaşamını yitiren Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Cem Orga Turakan Ankara'da toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Varşova Büyükelçisi Ecvet Tezcan'ın oğlu Sait Tarık Tezcan'ın Bilkent'teki evinde verdiği partide, iddiaya göre ‘Rus ruleti’ oyunu sırasında Büyükelçi'nin Colt marka tabancasıyla yaşamını yitiren Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Cem Orga Turakan Ankara'da toprağa verildi.

Karşıyaka Camii'nde öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Turakan'ın cenazesi Karşıyaka Mezarlığı'nda ailesi, yakınları ve arkadaşlarının gözyaşları arasında toprağa verildi. Turakan'ın cenazesine annesi Füsun, babası Bora, kardeşi Canberk'in yanı sıra Varşova Büyükelçisi Evcet Tezcan, eşi Neslihan ve oğlu Sait Tarık Tezcan ile okul arkadaşları da katıldı. Cenaze törenine katılan Turakan'ın arkadaşları gözyaşlarına boğulurken, Büyükelçi Evcet Tezcan'ın oğlu Sait Tarık Tezcan'ın oldukça bitkin olduğu görüldü.

Cem Orga Turakan'ın annesi Füsun Turakan, “Hepsi aklı başında çocuklardı. İhmal var ama kimseye kızgın değilim. Kimseyi suçlamıyorum. Keşke bu bir şaka olsaydı ve oğlum ölmeseydi. Keşke yaralansaydı ve yaralanarak ders alsaydı'' dedi. Gözyaşlarına boğulan baba Bora Turukan ise olanlara inanamadığını söyledi.

Büyükelçi Evcet Tezcan'ın eşi Neslihan Tezcan ise hala olayın şokunda olduğunu belirterek, “Öyle denildiği gibi parti falan verilmemiş. Çocuklar bir araya gelerek sohbet etmişler. O sırada Cem Orga silahı eline almış ve kafasına dayamış.

Arkadaşlarının ‘Yapma- etme’ diyerek tüm çabalarına rağmen tetiğe basmış. Çok üzgünüz, keşke böyle bir olay yaşanmasaydı'' dedi.

OLAY NASIL OLDU

Alınan bilgilere göre İstanbul'da İstanbul Tıp Fakültesi'nde okuyan Tezcan'ın oğlu Tarık Tezcan, arkadaşlarını görmek için 3 günlüğüne İstanbul'dan Ankara'ya gelerek 3'ü kız, 4'ü erkek arkadaşıyla birlikte babasına ait eve geldi.

Tezcan ve arkadaşları bir süre hep birlikte eğlendikten sonra evde kalmaya karar verdiler. Sekiz üniversiteli gençten bazıları evdeki yatakları paylaşırken, yatacak yer bulamayanlardan Turakan, Büyükelçi Tezcan'ın bazı özel eşyalarını sakladığı odaya girerek yatmak için koltuğu almak istedi. Turakan, bu sırada Büyükelçi'ye ait ve ruhsatlı olduğu öğrenilen Smith Wesson marka silahı buldu ve oynamaya başladı.

Emekli yarbayın oğlu

Tarık Tezcan ve arkadaşları, Turakan'ı, "Koy onu yerine, kurcalama. Şov yapma. Çıldırdın mı sen" diye uyardıktan sonra odadan dışarıya çıktılar. Ancak arkadaşlarının uyarılarına aldırmayan Turakan, silahla oynadığı sırada çenesinin altından giren kurşunla hayatını kaybetti.

Olayda hayatını kaybeden Turakan'ın emekli bir yarbayın oğlu olduğu öğrenildi. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, evde bulunan Tarık Tezcan'ın da aralarında bulunduğu 7 kişinin ifadelerine başvurduktan sonra tüm gençlerin el swap'larını aldı. El swap'ları üzerinde yapılan araştırma sonucu Tarık Tezcan ve arkadaşlarında barut izine rastlanmadığı bildirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyla ilgili soruşturma başlatırken, savcılığa sevk edilen Tarık Tezcan ve arkadaşları serbest bırakıldı.

Büyükelçi Tezcan'ın evinde ve kendisine ait silahla meydana gelen olayın tutanaklara "ölümlü kaza" şeklinde geçtiği öğrenildi.

AA: Parti yapıyorlardı

Bu arada Anadolu Ajansı, haberi "Başkentte gençlerin bir araya geldiği partide oynanan Rus ruleti ölüm getirdi" diye duyurdu. AA'ya göre olay, önceki gece Bilkent'te gençlerin toplandığı bir partide meydana geldi. Ajans, "Rus ruleti" oynayan gençlerden Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencisi Can Orga Turakan'ın çenesine dayadığı silahın ateş alması sonucu olay yerinde can verdiğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious