Büyükerşen'den ilginç futbol yorumu

Büyükerşen'den ilginç futbol yorumu.9098
  • Giriş : 18.03.2009 / 17:35:00
  • Güncelleme : 18.03.2009 / 17:41:42

DSP’li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in futbol yorumunu şaşırttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eskişehirspor'a destek olmayan Büyükerşen gerekçesini şu “veciz” sözlerle açıklıyor:” 11 kıllı bacaklıyla işim olmaz”.

Ömer Şahin'in hazırlayıp sunduğu Kanala TV'deki “Görüş Farkı” programına katılan AK Parti'nin Eskişehir adayı Prof. Dr. Hasan Gönen, rakibi Büyükerşen'in futbola bakışıyla ilgili çarpıcı bir anekdot aktardı.

Kısaca “ES-ES'ler” olarak bilinen Eskişehirspor taraftarı takımlarına verdikleri destekle bilinir. Eskişehirspor'un gerek süper lige çıkmasında gerekse yaptığı flaş transferlerde Maliye Bakanı Kemal Unakıtan büyük rol oynamıştı. Heykeltraş ve sanatçı kimliği ön plana çıkan Yılmaz Büyükerşen'in de futbola olan ilgisizliği herkesin dilinde. Büyükerşen, destek vermek bir yana öyle bir futbolcu tanımı yaptı ki ES-ES'lerin epey canını sıktı. Büyükerşen, kendisinden destek isteyenlere bakın ne demiş: ”Bir topun peşinden koşan 11 kıllı bacaklıyla benim işim olmaz”.

AK Parti adayı Gönen, Eskişehirspor'a her türlü desteği vereceklerini söylerken, şehre süper bir stad kazandıracaklarını, taraftarı da stada tramvayla ücretsiz taşıyacaklarını söyledi. Hasan Gönen, rakibi Yılmaz Büyükerşen'in artık torun sevmeye kendisini hazırlaması gerektiğini de ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*