Büyüklerden öğüt değil örnek davranış bekliyoruz

  • Giriş : 06.03.2006 / 00:00:00

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem Çocuk Meclisi Yeşil Ay Haftası dolayısıyla sigara, alkol ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıkların yok edilmesi için Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) önünde basın toplantısı düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sigara içmenin bilgi ve eğitim konusu olmasının yanı sıra bir kültür meselesi olduğunu belirten Güleroğlu; "Sigara kişinin toplumsal ilişkilerini, başkalarına karşı davranışını, kendine ve hayata bakışını yansıtır. Sigaraya bağlı damar tıkanması yüzünden bir bacağı kesilmiş kişinin hayata düzgün bakması ailesine güven vermesi mümkün değildir." dedi. Güleroğlu, sigara içen herkesin ilk başta en yakınlarına en çok zarar verdiğinin altını çizdi.

Kötü alışkanlıklıları bir halata benzeten Güleroğlu; "kötü alışkanlıklara sahip olan kişiler her gün halatı meydana getiren ince ipleri birbirine dokurlar. Dokudukları halatı da bir daha koparamazlar. Siz siz olun bu kötü alışkanlıklardan uzak durun ve sağlıklı bir hayat geçirin" şeklinde konuştu. Ayrıca basın açıklaması sonrası "Sigaraya Hayır" diye bağıran çocuk meclis üyeleri, üzerinde sigara sağlığa zararlıdır yazısı bulunan büyük sigara paketini yakarak fotoğraf çektirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious