Büyüklüğünüzü gösterin

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

G.Saray ve F.Bahçe, bugün Şampiyonlar Ligi için ilk maçlarına çıkıyorlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk futbolunda 'büyük' ünvanı taşıyan takımlardan ikisi, G.Saray ile F.Bahçe bugün Şampiyonlar Ligi üçüncü ön eleme turundaki ilk maçlarına çıkıyorlar. G.Saray, evinde Çek ekibi Mlada Boleslav'ı ağırlıyor. Ali Sami Yen'deki mücadele 20:30'da başlıyor. Hakem Avusturyalı K.Plautz. F.Bahçe ise Dinamo Kiev deplasmanında rövanş için avantajlı bir skor elde etmeye çalışacak. Kiev'de 19:00'da başlayacak karşılaşmayı Sloven D.Ceferin yönetecek. İki takımın da amacı, turu geçip Devler Ligi'ne katılmak.

Düşüş sona ermeli

Ama iki takımın mücadelesi Türkiye'nin Avrupa Kupaları'ndaki kaderi açısından da önemli. Çünkü geçen sezonu 15. bitiren Türkiye, şu anda 16. sıraya inmiş durumda. Bu sırada kalırsak 2007-08'de Şampiyonlar Ligi'ne tek takım göndereceğiz. Üstelik şampiyon, iki ön eleme oynamak zorunda kalacak. UEFA'ya katılacak 3 takım da birer ön eleme turunu geçecek. Bu durumda düşüşün sona ermesi için 'büyük'lere çok iş düşüyor.

Katılmak 3 puan

F.Bahçe ve G.Saray'ın Şampiyonlar Ligi'ne katılmaları bile takım başına 3'er puan getirecek. Ayrıca Avrupa Kupaları'ndaki her galibiyet 1, her beraberlik 0.5 puan getiriyor. Dışarda 5 ekibimiz olduğu için bu puanlar 5'e bölünüp ülke puanına ekleniyor. Kalan bölümde alınacak puanlara ve UEFA'daki takımlardan gelecek olanlar da eklenince Türkiye'nin tırmanışa geçmesi zor değil.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious