Büyükşehir bozulan yolları yapıyor

Büyükşehir bozulan yolları yapıyor.7490
  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Diyarbakır'da, aşırı yağışlardan bozulan şehiriçi ile köy yolları onarılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

10 kilometrelik eski Silvan yolu, Kabasakal ve Gülpınar arasındaki 12 kilometrelik yollarda da çalışmalar sürüyor. Bakım onarım ve asfalt yamalama ekipleri şu anda Kozan, Sait, Zorava, Hanefi, Kervanpınar, Karabaş, Tonoğlu, Hacı Osman, Hızır İlyas, Gölpınar, Güldalı, Saçlıcökek, Bozpınar, Arapordu, Arardüzü, Güvercinevler, Karabağ, Çimen, Servet, Doğuçanakçı köy yollarında çalışıyor.

Fen İşleri Daire Başkanı Bülent Uçan, yol bakım, onarım ve çeşitli grup yollarında asfalt yamalama çalışmalarının bir aylık süre içinde tamamlanacağını söyledi. Şehir merkezinde tespit ettikleri yerlerde yamalama çalışmalarının sona ermek üzere olduğunu anlatan Uçan, ekiplerin Sur bölgesine bağlı köy yollarında bakım ve oranım çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Sur bölgesindeki köy yollarının 10 gün içinde tamamlanacağını kaydeden Uçan, ekiplerin daha sonra Bağlar bölgesindeki köy yolları için çalışmaya başlayacaklarını vurguladı.

Kış sezonunda yollarda bir problem yaşanmaması için büyük bir uğraş verdikerini dile getiren Uçan, ''Bütün bölgelerdeki grup yollarına öncelik vereceğiz. Şehir merkezindeki yol bozukluklarına müdahale etmek üzere bir ekibi hazır bulunduracağız.'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious