Büyükşehir'den 27 dosyanın savunması

Büyükşehir'den 27 dosyanın savunması.8491
  • Giriş : 21.03.2009 / 22:40:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ''Sayıştay'ın 2007 yılında belediyede 17 bin dosya incelediği ve bu dosyalardan 27 tanesinin sorgu konusu edildiğini'' bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''Sayıştay'ın sadece 2007 denetimleri için geldiği ve olağanüstü rakamlarda kamu zararı tespit ettiği'' iddialarının gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Açıklamada, ''Kendisi de bir hesap uzmanı olan sayın Kılıçdaroğlu'nun da bildiği gibi 2007 yılındaki hesapların incelenmesi 2008 yılında sorgulanmaya başlanmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi savunmasını yapmış, ancak sonuçları henüz belli olmamıştır'' görüşüne yer verildi.

Sayıştay tarafından belirlenmiş veya sonuca bağlanmış bir zarar söz konusu olmadığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

''1994 yılından beri düzenli olarak her yıl Sayıştay tarafından denetlenen İstanbul Büyükşehir Belediyesinde, 2007 yılında 17 bin dosya incelenmiş ve bu dosyalardan sadece 27 tanesi sorgu konusu edilmiştir. Ayrıca, Sayıştay Denetçilerinin yaptığı rutin incelemeler sonucu ortaya çıkan sorguların, bazı basın yayın organlarında 'Kesinleşmiş Sayıştay Kararları' gibi sunulmasına, Sayıştay Başkanlığı da 13 Şubat 2009 tarihinde yaptığı bir basın açıklaması ile tepki göstermiştir. Kesin hüküm varmış gibi bir takım iddialarda bulunmak bu süreci olumsuz etkileme amacını taşımaktadır.

Kararlar, savunmaların alınması ve yargı sürecinin tamamlanmasının ardından hüküm taşıyacaktır. 2007 yılına ait hesapların incelenmesi süreci devam etmektedir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*