Büyükşehir'den 3 bin YTL kurban cezası

Büyükşehir'den 3 bin YTL kurban cezası.48816
  • Giriş : 08.12.2008 / 20:57:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Kurban Bayramı'nın ilk gününde gelen şikayetler üzerine 31 kişiye toplam 3 bin 56 YTL para cezası kesti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Kurban Hizmetleri Komisyon kararları doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi yetki ve sorumluluk alanlarındaki ana arter, meydan ve bulvarlarda denetim ve kontroller yapıldı.

Zabıta Daire Başkanlığı Komuta Merkezine il genelinde toplam 106 şikayet geldi. Şikayetler, görev alanı itibariyle ilçe ve belde belediye başkanlıklarına iletilerek ilgililer hakkında gerekli işlemin yapılması sağlandı.

-900 PERSONELDEN OLUŞAN 165 DENETİM EKİBİ GÖREV BAŞINDA-

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığınca 900 personelden oluşan 165 denetim ekibi, arife ve bayramın birinci günü çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığınca bayramın ilk günü müdahale edilen şikayetlerde, kurallara uymayan 18 ilgiliye Kabahatler Kanunu doğrultusunda toplam 2 bin 250 YTL, 13 ilgiliye de toplam 806 YTL idari para cezası uygulandı.

Ayrıca 17 kişi de uyarılarak, olumsuzluklar ilgilileri tarafından derhal giderildiği.

Bağcılar, Eyüp ve Fatih ilçelerinde izinsiz kurban satış yeri yapmak isteyen 3 ilgiliye de müdahale edildi.

Bu arada, şehrin 9 ayrı giriş noktasında yapılan kontrollerde de 28 Kasım gününden önce şehre kurbanlık hayvan sokmak isteyen 936 araç ilgilisi hakkında Kabahatler Kanununa göre yasal işlem yapıldığı ve 117 bin YTL para cezası uygulandığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*