Büyüme rekorunu MSN'de kırdık

Büyüme rekorunu MSN'de kırdık.35374
  • Giriş : 03.11.2008 / 21:39:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 22:41:16

Kriz nedeniyle tüm dünyadaki dev şirketlerin gelirleri azalırken, Microsoft büyümeye devam etti. Rakamlarla ve ülkemizdeki sonuçlar, bu haberde.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

 Geleneksel basın gezisini bu yıl Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gerçekleştiren Microsoft Türkiye, önemli rakamları ve gelişmeleri gazetecilerle paylaştı. Microsoft Türkiye Ülke Müdürü Çağlayan Arkan'ın yaptığı sunumda paylaşılan ve teknoloji sitesi ShiftDelete.Net editörleri tarafından değerlendirilen rakamlar, ülke ekonomimizin her zaman için güçlü olması ve hızlı büyümesi için bilişime önem verilmesi gerektiğini bir kez daha ortaya koydu. Microsoft'un yaptığı araştırmalardan elde edilen sonuçlar da oldukça ilgi çekici.

Microsoft ürünlerinin bizzat yer aldığı bilişim ekosistemine yapılan her 1 YTL'lik yatırım, tüm ekosisteme 20 YTL iş hacmi olarak geri dönüyor. Bu sonuç, hem verimli işler elde etmeyi hem de yetişmiş insan kaynağı ile ekonominin nasıl büyütülebileceğini ortaya çıkıyor.

Rakamlarla Dünyada  Microsoft

Yukarıdaki grafikte, dünyada Microsoft'un hangi hızda büyüdüğünü ve ne kadarlık bir ciroya sahip olduğunu görebiliyorsunuz. Global krize rağmen Microsoft, 2008'deki cirosunu 60 milyar dolara çıkarmış durumda.

Türkiye'de Durum Nedir?

Bu grafikte ise, Microsoft Türkiye'nin 2008'deki performansını açıkça görebiliyorsunuz. Farklı alanların adının hemen yanındaki rakamlar, büyümenin hangi oranda gerçekleştiğini yazıyor.

Grafikte, dikkatimizi çeken, ancak çok da şaşırmamız gereken bir sonuç; rekorun MSN'e ait olması. Anında mesajlaşma yazılımının Microsoft'a bu yılki katkısı; %87.

Hakkı Alkan - http://shift .net

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*