Buz Devri 3 gösterime başladı

Buz Devri 3 gösterime başladı.18570
  • Giriş : 04.07.2009 / 22:04:00

Aile kavramının öne çıkarıldığı devam filmi yine Scrat’ın asla ele geçiremediği meşe palamudu serüveniyle başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ama bu kez Scrat, meşe palamuduyla aşkı arasında seçim yapmaya zorlanır. Manny ve Ellie yavruları minik mamutun doğumuna hazırlanırlar. Onlara özenen Miskin Sid de bulduğu dinozor yumurtalarından çıkan yavrularla kendine bir aile kurmaya çalışır. Fakat bu, Sid için pek de iyi olmayacaktır.

Kılıç dişli kaplan Diego da arkadaşlarıyla ilişkisinde çok yumuşak bir tavır sergileyip sergilemediğini sorgular. Sid'i başına aldığı belalardan kurtarmak için çıktıkları yolculukta kendilerini birden gizemli bir yeraltı dünyasında bulan ekip, karşılaştıkları dinozorlar, aklını kaçırmış gibi duran değişik hayvan türleri, yeni bir bitki örtüsü ve tek gözlü, acımasız dinozor avcısı gelincik Buck ile heyecan dolu ve bir o kadar da eğlenceli bir maceranın ortasında kalırlar. İlk iki filme göre daha yoğun komedi ve aksiyonla izleyicinin karşısına çıkan “Buz Devri 3-Dinozorların Şafağı” yeni karakterlerinin uyumuyla da dikkat çekiyor.

ISTIRAP ORMANI

Serinin son halkasına eklenen dinozorların yeraltı dünyası, Buz Devri'nin o uçsuz bucaksız görüntüsüne kuşkusuz yeni bir derinlik ekliyor. Kocaman, tehlikeli yaratıklar, insan yiyen çiçekler, gözüpek bir gelincik ve Scrat ile Scratiye'nin aşkı için biçilmiş kaftan olabilecek romantik bir arka plan ile çevrili bu yeni diyardaki yer isimleri de şöyle; Istırap Ormanı, Felaket Katmanı ve Ölüm Uçurumu... Burada devasa boyutlardaki mamut Manny bile kendini küçücük hisseder.

İLK İKİ FİLMDEN FARKLI

Bu yenidünya, filmin yapımcılarına da Buz Devri karakterlerini değişik durumlar içine sokma şansı vermiş. “Karakterleri ne kadar zorlayabileceğimiz hep düşünmüşüzdür” diyor 1999'da Buz Devri fikrini orataya atıp, 3 filmin de yapımını üstlenen Lori Forte. Yönetmen de şöyle ekliyor; “Kahramanlarımızı ilk iki filmden farklı olarak, nasıl baş edeceklerini bilemedikleri bir ortama koyduk. İlk filmden bu yana karakterlere çok aşina olduk; onlarla gerçekten ilgileniyoruz ve başarılı olmalarını istiyoruz, başlarına ne gelirse gelsin...”

KÜNYE

Yönetmen: Carlos Saldanha

Senaryo: Peter Ackerman

Seslendirenler: SID SID Yekta Kopan MANNY MANNY Ali Poyrazoğlu BUCK BUCK Altan Erkekli ELLIE ELLIE Ayça Bingöl DIEGO DIEGO Haluk Bilginer CRASH CRASH Umut Tabak EDDIE EDDIE Ahmet Taşar

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*