Buz tutan yollar kazaya davetiye çıkardı

Buz tutan yollar kazaya davetiye çıkardı.12386
  • Giriş : 03.12.2006 / 00:00:00

Erzincan Refahiye E-80 karayolunun 57. ve 65. kilometrelerinde, yolun buzlanması nedeniyle iki ayrı kaza meydan geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre ilk kaza, Erzincan Refahiye E-80 karayolunun 57. kilometresinde meydana geldi. Ağrı'dan İzmir istikametine gitmekte olan Hamza Karaboğan yönetimindeki 34 BU 1424 plakalı Ağrı Doğu Turizm firmasına ait yolcu otobüsü, yolun buzlanması sebebiyle kayarak yan yattı. 46 yolcu ve 3 personelin bulunduğu yolcu otobüsünde 31 kişi yaralandı. Yaralılar Refahiye Devlet hastanesine kaldırılırken burada ilk muayeneleri yapılan 11 yolcu ambulanslarla Erzincan Devlet Hastanesine sevk edildi. Otobüs şoförü Hamza Karaboğan, kazanın yolun kaygan olmasından kaynaklandığını belirtti.

-Yolcu otobüsü ile minibüs çarpıştı-

İkinci otobüs kazası ise Erzincan Refahiye E-80 karayolunun 65. kilometresinde meydana geldi. Refahiye'den Erzincan istikametine gitmekte olan Tamer Özdemir yönetimindeki 01 GS 308 plakalı minibüs, buzlu yolda kayarak Erzurum'dan Hatay istikametine gitmekte olan Ergün Yiğit yönetimindeki 34 VR 3007 plakalı Esadaş firmasına ait yolcu otobüsü ile çarpıştı. İçerisinde 18 yolcu ve 3 personeli bulunan yolcu otobüsü çarpışmanın etkisi ile yolun solundaki şarampole düştü.

Minibüs içerisinde bulunan yolcu Mustafa Erdoğan, kazanın yolun kaygan olması sebebiyle meydana geldiğini ve aracın aniden kayarak karşı yönden gelen otobüse çarptığını ifade etti. Ölen ve yaralananın olmadığı kazanın ardından yapılan kurtarma çalışmaları yolda kilometrelerce araç kuyruğu oluşmasına neden oldu. Yolcu otobüsünün çekici yardımıyla düştüğü şarampolden çıkarılmasıyla yol ulaşıma açıldı. Otobüs firmasının yetkilisi kazanın minibüsün buzlu yolda kayması sebebiyle meydana geldiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious