Buzağı Güzellik Yarışması düzenlendi

  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

Bitlis Ahlat Kültür Haftası'nın ikinci gününde Ahlat Ziraat Odası tarafından "Kültür Irkı Buzağı Güzellik Yarışması" düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yarışmaya toplam 10 erkek ve 5 dişi olmak üzere toplam 16 buzağı katıldı. Jüri değerlendirmesi sonucu erkek buzağı kategorisinde birinciliği Ekrem Bildirici'ye ait buzağı kazandı. Dişi buzağı kategorisinde ise birinciliği Recep Ergezen'e ait buzağı kazandı. Birincilere ödül olarak tam altın, ikincilere yarım, üçüncülere de çeyrek altın verildi.

Ahlat Ziraat Odası Başkanı Necat Demirden, buzağı güzellik yarışmasını düzenlemelerindeki amacın, hayvancılığın gelişmesini sağlamak ve kültür ırkı buzağı yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak olduğunu ifade etti. Daha sonra etkinlikler Ahlat'ta yer alan tarihi eserlerin gezimi ile devam etti. Sahabeden olan Abdurrahman Gazi Hazretleri Türbesi ziyaret edilerek burada vatandaşlara Selçuklu pilavı ikram edildi. Daha sonra Van Gölü'nde yüzme ve yelken yarışmaları yapıldı. Yarışmada dereceye girenlere ödüller verildi. Etkinlikler protokol konuşmaları ve Kültür Bakanlığı'na bağlı devlet sanatçılarının vereceği halk konseri ile sona erecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious