'Buzağı Güzellik Yarışması'

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Kayseri Tarım İl Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki düzenlenen 'Buzağı Güzellik Yarışması'nda, cinslerine göre yarışan buzağılardan Ferhat, Gök ve Bulut isimli buzağılar birinciliği elde etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fuarda Tarım İl Müdürlüğü tarafından Buzağı Güzellik Yarışması düzenlendi. Yarışmada 36 buzağı, müdürlük görevlilerinden oluşan jürinin önünde teker teker boy gösterdi. Jüri, buzağılara yürüyüş, fiziksel görünüş, sağlık durumu, kilo ve ırk özellikleri dikkate alınarak puan verdi.

Kayseri Valisi Osman Güneş'in de eşi Ayşe Güneş'le birlikte izlediği yarışma sonunda üç buzağı cinslerine göre kupa almaya hak kazandı. Ahmet Bolat'a ait 9 günlük Buzağı Ferhat holştayn cinsinde birinci olurken, smental cinsinde Fazlı Yılmaz'a ait Bulut isimli 55 günlük buzağı birinci oldu. Nova Swiss cinsinde ise Yalçın Ömür Osmanoğlu isimli çiftçinin Gök isimli 25 günlük buzağısı kupaya uzandı.

EN GÜZEL BUZAĞILARA KUPA, YEM VE KİTAP SETİ ÖDÜLÜ

Yarışmada dereceye giren buzağılara ve sahiplerine kupa, yem, kitap seti, mısır hediyeleri verildi. Yarışmanın birincilerinden Buzağı Ferhat'a ve sahibine ödülünü Kayseri Valisi Osman Güneş verirken, diğer birinci Buzağı Bulut ve sahibine ödülünü Vali Güneş'in eşi Ayşe Güneş verdi. Diğer birinci Buzağı Gök ve sahibi Yalçın Ömür Osmanoğlu ise kupasını Tarım İl Müdürü Adnan Akay'dan aldı.

Yarışmada buzağısı dereceye giremeyen bir çiftçi ise Vali Osman Güneş'e itiraz etti. Kendi buzağısının da birinci olan buzağılar kadar güzel olduğunu öne süren çiftçi, Vali Güneş'in telkiniyle hakkına razı oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious