Buzlanma yüzünden 600 kaza!

  • Giriş : 30.12.2006 / 00:00:00

İstanbul'da, gizli buzlanma nedeniyle çok sayıda yaralamalı ve maddi hasarlı kaza meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Araçların kaygan zeminde kontrolden çıkması sonucu meydana gelen kazalara yetişebilmek için trafik polisleri yoğun çaba sarfetti. Dün akşam saatlerinden bu gün sabaha kadar 600'ün üzerinde kaza meydana geldiği öğrenildi.

Dün akşam saatlerinden itibaren oluşmaya başlayan gizli buzlanma nedeniyle özellikle kavşaklarda ve virajlarda, kontrolden çıkan araçların çarpışması sonucu yüzlerce kaza meydana geldi. Çoğu zincirleme olan kazalarda çok sayıda sürücü de yaralandı. Trafik polisleri kazalara yetişebilmek için yoğun çaba sarfetti.

Beşiktaş, Şişli ve Beyoğlu'nda da kaygan zeminden kaynaklanan çok sayıda kaza oluştu. Şişli Cumhuriyet Caddesi üzerinde kontrolden çıkan bir otomobil orta refüjdeki ağaca çarptı. Kazada sürücü Metin İnan ve yanında bulunan arkadaşı yaralandı. Beşiktaş'ta ise Çırağan Caddesi'nde seyreden bir otomobil, cadde üzerindeki tarihi kemere çarptıktan sonra takla attı. Sürücü Nihat Ay ağır yaralandı.

Beyoğlu Piyalepaşa Bulvarı üzerinde meydana gelen 4 araçlık zincirleme kazada ise yaralanan olmadı. Haliç Köprüsü üzeri Kadıköy istikametinde 5 aracaı karıştığı zincirleme kazada Çetin Dağlar isimli bir sürücü araçta sıkışarak yaralandı. Sürücüyü sıkıştığı yerden polis ekipleri kurtardı. Yaralılar bölgedeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.
Trafik yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinden bu gün sabaha kadar 600 ün üzerinde yaralamalı ve maddi hasarlı kaza meydana geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious