Buzlu gölde oyun ölüm getirdi

Buzlu gölde oyun ölüm getirdi.6567
  • Giriş : 21.01.2008 / 18:24:00

Adıyaman'da 19 yaşındaki genç, buzla kaplı gölette arkadaşlarıyla oynadığı esnada buzların kırılması sonucu suya düşerek boğuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adıyaman merkeze bağlı İnceler köyü mevkiinde bulunan ve yaklaşık 50 metre derinliğindeki Hasancık Göleti, Sibirya soğukları nedeniyle buzla kaplı halde olarak bulunuyor. Göletin buzla kaplı olduğunu gören Şaban Çetin ve arkadaşları, öğle saatinde buzun üstünden karşı kıyıya geçmek istedi. Arkadaşlarından önce kıyıya geçmek isteyen Şaban, yaklaşık 10 metre yürüdükten sonra kırılan buz ile birlikte gölete düştü.

Yüzme bilmeyen Şaban Çetin'i, amcaoğlu ve arkadaşları kurtarmaya çalıştı. Fakat suyun soğuk olması nedeniyle başaramadılar. Şaban'ın arkadaşları durumu hemen köylülere bildirdi. Olay yerine gelen Sivil Savunma, İtfaiye ve Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat birimin bağlı dalgıçlar Şaban'ın cesedine ulaşmaya çalıştı. 14:20 sularında başlanan arama çalışmaları 15:30'da son buldu. Dalgıçlar suyun soğuk olması nedeniyle zor anlar yaşadı. Şaban'ın amcaoğlu İsmail Çetin'in de anlattıklarıyla yola çıkan dalgıçlar, 19 yaşındaki gencin cansız cesedine ulaştı.

Şaban'ın yakınları cesedin gölden çıkarılmasıyla birlikte sinir krizleri geçirdi. Olay yerinde bulunan askerler acılı aileyi sakinleştirmekte güçlük çekti. Şaban'ın cesedi, olay yerine gelen Hasancık Belediyesi'ne ait cenaze aracı ile Adıyaman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

İsmail Çetin, olayı şöyle anlattı: "Amcaoğlum Şaban ile birlikte karşıya geçiyorduk. O önce geçti. O esnada buz kırıldı ve battı. Ben de hemen köyden bir arkadaşımı çağırdım. Onunla beraber odun uzattık, bir kere çektik ama suyun soğuk olması nedeniyle kurtaramadık."

Hasancık Belediye Başkanı Faik Baki Yılmaz ise, bugüne kadar Hasancık Göleti'nin 4 kişinin canını aldığını söyledi. Yılmaz, göletin etrafının çitlerle çevrilmesi gerektiğini savundu.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious