Buzlu zeminde yapılan cirit müsabakası

Buzlu zeminde yapılan cirit müsabakası.10583
  • Giriş : 13.02.2008 / 17:19:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 15:09:16

Erzurum'da buzlu zeminde yapılan cirit müsabakası izleyenleri hem korkuttu, hem eğlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun doksanıncı yıldönümü dolayısıyla yapılan cirit müsabakaları izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşattı.

Ama bu heyecan oyundan çok zeminin buzlu olmasından kaynaklandı. Atlar karlı ve buzlu zeminde koşmakta zorlanırken bazıları kayarak düştü.

Ata sporumuz Cirit'in Erzurum'daki yerini bilmeyen yoktur. İl'in düşman işgalinden kurtulmasının yıl dönümünde düzenlenen cirit müsabakaları izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşattı.

İşte cirit müsabakasından o renkli görüntüler...


IFrame

Erzincan, Erzurum, Sivas ve Bayburt Atlı Cirit İhtisas Kulüplerinin katıldığı karşılaşmalar öncesi karla kaplı zemin temizlendi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen cirit müsabakalarında sporcular Fatih Mahallesi'ndeki cirit sahasında rüzgâr gibi esti.

Ancak zeminin bazı yerlerinin buzlu olması sebebiyle atlar koşmakta zorlandı. Ani dönüşler sırasında kayan atlar üzerlerindeki sporcularla birlikte yere düştü.

Davul zurna eşliğinde yapılan müsabakalarda sık sık yaşanan kazalar yürekleri ağızlara getirdi.

Düşe kalka yapılan cirit müsabakalarında sporcuların attığı ciritler seyircilere de zor anlar yaşattı. Müsabakalar bütün aksiliklere ve kazalara rağmen herhangi bir yaralanma olayı yaşanmadan sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious