ByLock'çu avukatlar adliyeye sevk edildi

ByLock'çu avukatlar adliyeye sevk edildi.7841
  • Giriş : 19.06.2017 / 15:15:00

ByLock kullanıcısı 74 avukattan 45'inin adliyeye sevk edildiği öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın yargı yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında örgütün iletişim sistemi olan ByLock'u kullandığı ortaya çıkan 74 şüpheliden 45'i adliyeye sevk edildi.

Örgütün avukat yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili HASAN Yılmaz tarafından operasyon için bir kez daha düğmeye basılmıştı. Örgütün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock kullanan İstanbul Barosu'na kayıtlı 189 avukat belirlenmişti. Bu avukatlara yönelik İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince eş zamanlı operasyon başlatılmıştı. Avukatların ev ve ofislerinde arama ve gözaltı işlemi uygulanmıştı. Operasyon, İstanbul merkezli 8 ilde gerçekleştirilmişti. Yapılan operasyonda 74 şüpheli gözaltına alınmıştı.

45 ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Aralarında Fikret Seçen'in avukat kardeşi Faruk Seçen'in de bulunduğu 45 ByLock kullanıcısı avukat İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri ardından İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. Şüphelilerin ifadeleri İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz tarafından alınacak.

Gözaltındaki diğer şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*