Cadde ortasında vuruldular!

Cadde ortasında vuruldular!.5926
  • Giriş : 11.10.2006 / 00:00:00

Karaman'da emlakcılık yapan 44 yaşındaki Mahir Akın ve arıcılık yapan arkadaşı 46 yaşındaki Emin Ağardan yolda yürürken, arkalarından pompalı tüfekle ateş açılması sonucu ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Dün saat 22.30 sıralarında meydana gelen olayda, Mahir Akın kahvede bir süre oturduktan sonra evine gitmek için yola çıktı. Akın, yolda yürürken arkadaşı Emin Ağardan ile karşılaştı. İki arkadaş sohbet ederek caddede yürürken bir kişinin pompalı tüfekli saldırısına uğradı. Tüfekten çıkan saçmalar arkalarından ateş edilen Akın'ın başına ve koltuk altına, Ağardan'ın ise sırtına isabet etti. İki arkadaş kanlar içerisinde yere yığılırken, silahlı saldırgan ise kaypıplara karıştı.

İki arkadaş silah sesini duyarak olay yerine gelen vatandaşlar tarafından çağırılan ambulans ile Karaman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Emlakçı Mahir Akın, yapılan ilk müdehalenin ardından durumu ağır olduğu için Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Emin Ağardan ise hastanede tedavi altına alındı. Yaralılardan şuuru açık olan Ağardan, polise verdiği ilk ifadesinde arkalarından ateş edildiğini, kimin yaptığını görmediğini, sadece silah sesi sonrası emlakçı arkadaşı ve kendisini kanlar içinde yerde bulduklarını söyledi.
Polis olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious