Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) camilerde yardım topluyor

Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) camilerde yardım topluyor.12158
  • Giriş : 11.01.2008 / 15:21:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 04:26:16

Din eğitimine karşıtlığı ile tanınan Çağdaş Eğitim Vakfı nerede yardım topluyor?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Her fırsatta imam hatip okullarına, din eğitimine ve dinine bağlı nesiller yetiştirilmesine karşı söylemleriyle tanınan Çağdaş Eğitim Vakfı'nın (ÇEV) camilerde yardım topladığı ortaya çıktı.

Din ve dindarlar konusundaki açıklamaları değerlerine bağlı pek çok insanı rencide eden ÇEV üyelerinin Cami'de namaz kılmaya gelen vatandaşlardan yardım talebinde bulunması farklı şekillerde yorumlandı. Bunlardan biri ÇEV'in kendisini "Çağdaş" olarak tanımlayan kesimlerden destek bulmayınca rotayı hayır yapma konusundaki duyarlılığı herkesçe mâlum dindar insanların toplandığı ortamlara çevirdiği şeklinde. Bir başka yorum ise ÇEV yönetcilierinin değerlerine bağlı insanları 'kolay kandırılabilir kişiler' olarak görüp, onlardan aldıkları yardımlarla yine onlar aleyhine kampanyalar yürütebileceklerine inandıkları yönünde.

ÇEV'in makbuz karşılığı camilerden ne kadar yardım topladığı konusu ise kamuoyu tarafından bilinmiyor. Yine vakfın bu paraları hangi amaçlar doğrultusunda kimlere yönlendirdiği de kamuoyunun bilmediği bir başka konu.

Öte yandan Vakfın bir süre önce bölücü örgütle irtibatı olan bazı öğrencilere burs verdiği ortaya çıkmış ÇEV yönetimi belgeleriyle ortaya konulan bu haberler karşısında zor durumda kalmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious