Çağlayan mitingi başladı

  • Giriş : 29.04.2007 / 00:00:00

Türkan Saylan'ın organize ettiği Çağlayan mitingi başladı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarının Çağlayan Meydanı'nda düzenlediği 'Cumhuriyet mitingi' Genelkurmay Başkanlığı'nın yaptığı gece yarısı açıklamasına destek sloganlarıyla başladı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren miting alanına gelen guruplar 'Yaşar paşa çok yaşa' ve 'En büyük asker bizim asker' sloganları attı. 'Çankaya laiktir laik kalacak', 'Çankaya'ya imam istemiyoruz' sloganlarının atıldığı erken saatlerde Prof. Dr. Nur sertel ile ÇYDD Başkanı Türkan Saylan vatandaşların arasına katılarak coşkuyu arttırmaya çalıştı. Miting alanında CHP, DSP, İşçi Partisi ve ÇYDD'nin pankartlarının yanı sıra en fazla Cem TV ve Cem Radyo'nun pankartlarının çokluğu dikkat çekti. Aynı Televizyon ve radyonun alanda Kanal Türk'ten daha fazla muhabir bulundurduğu görüldü. Bu arada vatandaşların arasından geçerek kürsüye ulaşmaya çalışan Fox Televizyon kameraman ve muhabiri sözle tacize uğradı. Ekibi yuhalayan kalabalık CIA ajanı istemiyoruz diye bağırdı. Miting alanına erken saatlerde gelen ünlü simalar arasında Bulutsuz Özlemi gurubunun solisti Nejat Yavaşoğulları da vardı.

Taşıdıkları Türk bayraklarında sopa olan bazı vatandaşların miting alanına girişlerine, bayraklardan sopaları çıkarıldıktan sonra izin verildi. Hakaret içeren yazıların bulunduğu afişler ve pankartlar, polis tarafından alana sokulmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious