Çağlayan: Zam gelen otomobili almayın

Çağlayan: Zam gelen otomobili almayın.6552
  • Giriş : 25.04.2009 / 09:42:00

Sanayi Bakanı Zafer Çağlayan ÖTV indirimi sonrası otoya gelen zamlar konusunda vatandaşı uyardı. Çağlayan ‘Çözüm çok basit. Zamlıysa otomobil almayın’ dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

SANAYİ ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, vatandaşa 'zam gören otomobili almayın' uyarısında bulundu. TBMM'de soruları yanıtlayan Çağlayan, bir gazetecinin 'Vatandaş, ÖTV indiriminden tam olarak yararlanamıyor. Araba bayisine mart ayında gidiyorsunuz araba 30 milyar, fakat nisan ayında gidince 33 milyar' sözleri üzerine, sektörde serbest piyasa mekanizmasının işlediğini söyledi. Kimseye 'Niye zam yaptın?' diyemeyeceklerini dile getiren Çağlayan 'Bunun çözümü basit... Zamlıysa vatandaş almayacak' dedi. Zafer Çağlayan, başka bir gazetecinin '100 araçtan 74'ü ithal araç' sözlerine 'Hayır, doğru değil' karşılığını verdi. Otomobil fabrikalarının şu anda 24 saat çalıştığını ifade eden Çağlayan 'Yeni stoklar bittiğine göre KDV, ÖTV indirimine ara verilebilir mi?' sorusunu yanıtlarken de '15 Haziran'a kadar bir süre verdik, o tarihe kadar devam edecek' diye konuştu.

GELİNLİK KIZLARA YARADI

KDV ve ÖTV indirimi yapılan sektörlerde bir canlanma var' diyen Bakan Çağlayan 23 Martta Uşak'a yaptığı gezi sırasında bir mağaza ziyaretini şöyle anlattı:

'Bir beyaz eşya mağazasına girdim. 'Nasıl işler?' diye sordum. 'İşler 2-3 gündür çok iyi' dediler. Başbakan indirimi yeni açıklamıştı. Baktım mağazada birileri alışveriş yapıyor. 'Hayırdır ağa, ne yapıyorsun?' diye sordum, 'Vallahi Sayın bakan, kıza çeyiz bakmaya geldim' dedi. 'Ne alıyorsun?' diye sorunca, 'Buzdolabı, şunu, bunu alıyorum' dedi. Kıza dedim ki 'nikah bugün ya da yarın. Bak ben de buradayım, isterseniz ben de buradayken nikah şahidiniz olayım' deyince, kız başladı gülmeye... 'Ne gülüyorsun? Nikahtan dolayı çok mu mutlu oldun?' deyince, kızın babası 'Yok, daha kızın isteyeni yok' dedi. İndirimi fırsata çevirmişler, şimdiden eşyalarını alıyorlar.' Ankara star

Star

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*